Najlepsze CB Radia dla Jeepa

Uzyskanie najlepszych CB radia dla Twojego jeepa nie jest tak proste, jak zakup radia ze średniej i wysokiej klasy tagiem cenowym, istnieją czynniki, które należy rozważyć przed wydaniem pieniędzy na radio. Nie wiesz, które funkcje są must-haves? Sprawdź nasze recenzje poniżej, zrobiliśmy pracę, aby przynieść Ci najlepsze CB radia dla jeepów na rynku.

Cobra C75WST to jedna super kompaktowa jednostka ze zdalnym montażem, która jest idealna dla tych Jeepów, gdzie przestrzeń jest bardzo cenną nieruchomością, która wymaga czegoś, co jest dość dyskretne. Ten CB radio jest trochę inny od przeciętnego radia w tym, że większość elementów jest rzeczywiście w mikrofonie.

Instalacja jest łatwa, wystarczy umieścić złącze pod przednim siedzeniem, w bagażniku lub pod deską rozdzielczą. Jedyną widoczną częścią, której potrzebujesz w swoim Jeepie, jest ręczna część urządzenia, którą możesz schować, kiedy tylko zechcesz.

W skrzynce złącza znajduje się dosłownie złącze mikrofonu, przewód zasilający oraz opcjonalne złącze głośnika rozszerzającego. Każda inna kontrola, której potrzebujesz jest zawarta w mikrofonie w dłoni.

Głośnik w tej jednostce nie jest bardzo głośny, i myślę, że aspekt większość ludzi będzie miała problem z jest lokalizacja głośnika. Podziwiam, jak udało im się umieścić większość ważnych elementów i głośnik w mikrofonie, ale jeśli twój słuch nie jest świetny lub hałas z pojazdu zagłusza głośność, to polecam zaopatrzyć się w zewnętrzne głośniki.

Ogólnie rzecz biorąc, miło jest mieć radio z kanałami pogodowymi, co staje się bardzo przydatne, gdy ścigasz burze i tornada.

samochód

Plusy

Wady

Najbardziej godną podziwu cechą tego CB radia jest nie tylko czysta, przejrzysta, solidna metalowa konstrukcja z wytrzymałymi pokrętłami i połączeniami kablowymi, Uniden PRO510XL może pochwalić się najnowocześniejszą mikroelektroniką wbudowaną w dwukierunkowe radio w stylu Euro. Doskonały projekt inżynieryjny, który gwarantuje niespotykaną jakość komunikacji.

Z tym CB otrzymujesz wyrafinowane funkcje, takie jak Automatic Noise Limiter (ANL) przełącznik, RF wzmocnienia kontroli, squelch kontrolera, superheterodyny obwodu / pętli blokady fazy i Noise Blanker (NB). W ekstremalnie głośnym otoczeniu można użyć regulatora wzmocnienia RF w celu zmniejszenia siły sygnału. Ujmującą cechą tego CB jest najwyższa jakość dźwięku urządzenia.

Urządzenie działa na każdej z zatwierdzonych 40 częstotliwości AM. Przełączanie między kanałami jest płynne i nie ma żadnych irytujących sygnałów dźwiękowych podczas przejścia lub podczas naciskania przycisków.

Jedynym minusem tego CB jest brak Public Addressing i dedykowany kanał pogodowy.

Plusy

Wady

Nie da się ukryć, że Uniden jest jednym z czołowych graczy na rynku CB radia. Jeden z ich produktów, PRO 510 XL, jest jednym z najmniejszych i najbardziej popularnych podstawowych radiotelefonów CD dla Jeepa.

Wyróżniającą cechą tego radia CB jest jego prostota, niewielkie rozmiary i kompaktowy charakter. Przy 6,75 cala długości i 4,75 cala szerokości jest to bardzo małe radio i powinno się sprawdzić, jeśli Twój Jeep nie ma zbyt wiele miejsca lub jeśli szukasz radia CB, które nie zajmie dużo miejsca.

Mówiąc o prostocie, to urządzenie ma prosty układ z tylko 3 przyciskami, 2 pokrętłami i 1 przełącznikiem. Radio posiada przełącznik CB/PA, który pozwala na szybkie przełączanie pomiędzy trybem PA (Public Address) i CB.

Mikrofon podłącza się do urządzenia za pomocą standardowego 4 pinowego złącza i jest tak podstawowy, jak można oczekiwać od standardowego mikrofonu w radiu klasy podstawowej, ale jeśli potrzebujesz nadać temu modelowi wzmocnienie dźwięku, to zalecany jest aftermarketowy mikrofon zasilający.

Cyfrowy wyświetlacz z przodu radia pokazuje wskaźnik nadawania (Tx) lub odbioru (RX), kanał i 4 wykresy słupkowe, które przedstawiają siłę sygnału w trybie odbioru i nadawania.

Plusy

Wady

Uniden BEARCAT 880 jest radiem koncepcyjnym, które oferuje dostęp do wszystkich 40 zatwierdzonych kanałów z najlepszym odbiorem, zasięgiem i siłą transmisji, jaką można zobaczyć w radiu CB tej wielkości.

Posiada podświetlany panel kontrolny, duży i czytelny wyświetlacz, który pomaga zwiększyć użyteczność radia w warunkach słabego oświetlenia. Wyświetlacz można ustawić na siedem dowolnych kolorów, aby ułatwić oglądanie; przełącznik ściemniający umożliwia nurkowi zmianę intensywności świecenia z dziennego na nocne lub odwrotnie.

Mikrofon dobrze leży w dłoni i jest dobrze wykonany; przewód mikrofonu jest bardzo długi, co umożliwia instalację i obsługę radia daleko od miejsca, w którym zostało zamontowane. Mikrofon jest sześciopinowy z redukcją szumów, co poprawia jakość głosu poprzez tłumienie szumów z otoczenia, co ułatwia zrozumienie rozmówcy. Dzięki temu możesz cieszyć się wyraźną, czystą komunikacją bez szumów statycznych. A jeśli chcesz, radio daje Ci swobodę korzystania z mikrofonu bezprzewodowego.

Otrzymasz również dostęp do kanałów pogodowych i diagnostyki radia.

Plusy

Wady

BearCat to kolejny wysokiej jakości produkt od Uniden, który wiele mówi o marce. To radio ułatwia utrzymywanie kontaktu podczas podróży dzięki bogatej w funkcje, kompaktowej konstrukcji.

Obudowa wygląda nowocześnie i jest uzupełniona o ergonomiczny mikrofon z uchwytem pistoletowym. Mikrofon jest zaprojektowany tak, aby wypełniał dłoń, a jednocześnie był wystarczająco wygodny, aby trzymać go przez dłuższy czas. Mikrofon jest typu 6 pin z bardzo długim przewodem i najwyższej klasy zdolnością do redukcji szumów, co zapewnia, że głos jest przekazywany "loud n' clear" z pełną czystością bez zakłóceń statycznych. Jakby tego było mało, masz również możliwość korzystania z mikrofonu bezprzewodowego.

Bardzo podoba mi się panoramiczny ekran LCD, który jest jednym z najlepszych ekranów bez odblasków, jakie widziałem, nawet w słonecznych warunkach. Nie oznacza to, że wyświetlacz jest stworzony do oglądania w dzień, ponieważ można go regulować, aby poprawić czytelność w nocy.

Urządzenie posiada układ ograniczający szumy i dynamiczny squelch. Podoba mi się to, że dynamiczny squelch jest bardzo łatwo dostępny, dzięki czemu można łatwo tłumić sygnały niskiej jakości oraz funkcje ograniczania i wygaszania szumów, które można aktywować za pomocą przycisku umieszczonego na przednim panelu, co zapewnia doskonałą redukcję szumów i zakłóceń.

Plusy

Wady

W poszukiwaniu nowego radiotelefonu CB do swojego Jeepa często spotykasz się z czterema podstawowymi typami radiotelefonów CB: ergonomicznymi zestawami typu "all-in-handsets", tradycyjnymi zestawami przenośnymi, krótkofalówkami oraz stacjami bazowymi. Każdy z tych typów ma mocne i słabe strony. Jeśli potrzebujesz radia dla swojego Jeepa, stacja bazowa nie wchodzi w grę, ale o tym później.

Jest to jeden z najbardziej powszechnych typów CB na rynku. Jest to w zasadzie kilka pokręteł i mikrofon przymocowany do małej skrzynki, która jest zwykle montowana nad/pod deską rozdzielczą lub podłogą. Są one dostępne w różnych rozmiarach i z różnymi funkcjami.

Przed podjęciem decyzji o wyborze przenośnego radia CB do swojego Jeepa należy rozważyć, ile miejsca mamy w pojeździe oraz jakie jest możliwe miejsce montażu. Upewnij się, że wybrane miejsce montażu zapewni Tobie i Twojemu pasażerowi swobodę manewrowania. Należy również pamiętać, że lokalizacja radia CB może mieć wpływ na moc wyjściową dźwięku i może być wymagany zewnętrzny głośnik, aby słyszeć wyraźnie.

Jeśli nazwa nie jest jeszcze oczywista, zestawy słuchawkowe typu "wszystko w jednym" są zaprojektowane tak, aby większość elementów sterujących znajdowała się w słuchawce. Aby to zrobić, tego typu jednostki mają nieco większą powierzchnię podstawy niż zwykły mikrofon CB. All-in-handset CB radia są zaprojektowane tak, aby umożliwić użytkownikowi kontrolę za pomocą jednej ręki.

Ich łatwość instalacji i kompaktowe rozmiary odróżniają je od innych radiotelefonów przenośnych. W przypadku mniejszych pojazdów lub pojazdów z trudnymi miejscami montażu preferowanym wyborem jest zestaw all-in-handset ze względu na swoją kompaktową, ergonomiczną budowę.

Ten typ radiotelefonów to urządzenia typu walkie-talkie, które pobierają energię z wewnętrznego akumulatora. Większość modeli posiada przewód papierosowy, który może być używany w pojeździe do ładowania akumulatora. Jeśli szukasz radia, które może być używane poza pojazdem, to jest to oczywisty sposób, aby przejść.

Radia CB ze stacją bazową są specjalnie zaprojektowane do użytku wewnątrz pomieszczeń. Posiadają wbudowany zasilacz, który może być podłączony bezpośrednio do źródła zasilania 110V. Dla optymalnej wydajności, tego rodzaju CB radia wymaga dobrej anteny bazowej zamontowanej bardzo wysoko. Na przykład, 18-stopowa antena zamontowana na 30-stopowym słupie zapewnia dobrą wydajność i optymalny zasięg.

Nie pozwól, aby ktokolwiek próbował Cię przekonać, że jest inaczej. Większe, bogate w funkcje CB radia są świetne, mają lepsze odbiorniki w nich, które tworzą ostrzejszą jakość dźwięku niż mniejsze modele. Jednak są chwile, kiedy nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować duży CB radia podwozia w pojeździe.

To jest, gdzie zwycięzcy są oddzielone od reszty. Funkcje na CB Radia różnią się od radia do radia. Najdroższe CB radia są wyposażone w wiele funkcji, które będziesz chciał często używać, ale to nie znaczy, że powinieneś po prostu wyjść i dostać najdroższe radio na rynku. Zapoznaj się z funkcjami i wybierz takie, z którego będziesz często korzystać, aby nie przepłacać za funkcje, których tak naprawdę nie potrzebujesz.

Oto lista i krótki opis wielu funkcji, które można znaleźć w radiu CB:

ANL- Automatic Noise Limiter (automatyczny ogranicznik szumów)

Ogranicznik szumów zapobiega przekroczeniu przez falę sygnału pewnego poziomu; przycina sygnał audio w celu zmniejszenia amplitudy szumu impulsowego.

Bluetooth

Pozwala na sparowanie i używanie telefonu komórkowego przez CB.

CAL

Wiele radiotelefonów CB zawiera miernik, który pozwala na KALIBRACJĘ anteny podczas procesu jej strojenia. Należy pamiętać, że każda antena CB musi być dostrojona do swojego zastosowania, aby zoptymalizować działanie systemu i uchronić radio przed uszkodzeniem w wyniku pracy z wysokim SWR.

Skanowanie kanałów

Pozwala to użytkownikowi na przeskanowanie wszystkich 40 zatwierdzonych kanałów CB w poszukiwaniu aktywności. Istnieją modele radiotelefonów CB, które posiadają możliwość skanowania kilku kanałów zapisanych w pamięci.

Wyjaśniacz

Radia CB z klarownikiem pozwalają na regulację częstotliwości w górę lub w dół do około 1 kHz w celu lepszego dostrojenia.

Ściemniacz

Funkcja ta pozwala na przyciemnienie świateł radia w celu zmniejszenia obciążenia oczu, szczególnie w nocy.

Wzmocnienie dynamiczne/mikrofoniczne

To daje ci kontrolę nad modulacją radia. Pozwala to użytkownikowi na regulację mocy wyjściowej głosu na mikrofonie. Jest to przydatna funkcja dla niektórych użytkowników, którzy mówią głośno lub cicho, aby skompensować swój głos.

Podłączenie zewnętrznego głośnika

Większość CB radiotelefonów posiada gniazdo zewnętrznego głośnika za radiem. Funkcja ta pozwala na podłączenie do radia zewnętrznego głośnika, takiego jak głośnik komponentowy 6×9, w celu uzyskania lepszego dźwięku.

GPS - Globalny System Pozycjonowania

NB Noise Blanker (Wygaszacz szumów)

Zmniejsza wpływ pewnych rodzajów szumów statycznych na odbierany sygnał. Może być skuteczny w redukcji szumów z samochodowych układów zapłonowych, oświetlenia i innych szumów impulsowych.

PA

Wiele CB radiotelefonów posiada przełącznik PA (public address) z przodu radia oraz gniazdo z tyłu urządzenia, które umożliwia podłączenie tuby PA. Funkcja ta pozwala użytkownikowi na przełączenie się z wewnętrznego głośnika radia CB na tubę PA zamontowaną na zewnątrz pojazdu.

Wzmocnienie RF

Dzięki tej funkcji użytkownik może otworzyć/zamknąć odbiornik w celu wyciszenia radia bez konieczności używania regulacji squelch. Używając regulacji RF Gain zamiast regulacji squelch można uzyskać większy zasięg odbioru. Wielu użytkowników CB radia uważa tę funkcję za najważniejszą, jaką powinno posiadać CB radio.

Roger Beep

Funkcja ta jest dostępna w modelach CB z wyższej półki, a jej celem jest poinformowanie odbiornika, że skończyłeś mówić. Podczas nadawania Twoje radio będzie emitowało słyszalny sygnał dźwiękowy w eterze za każdym razem, gdy zwolnisz przycisk mikrofonu.

Squelch

Funkcja ta znajduje się w każdym radiu CB. Regulator squelch usuwa zakłócenia statyczne i słabe sygnały.

Miernik S/RF

Radia, które posiadają tę funkcję mają wbudowany miernik, który pokaże Ci moc nadawania i siłę sygnału odbiornika.

Praca w trybie SSB

Praca w trybie SSB (Single Side Band) jest innym sposobem nadawania na częstotliwościach CB. Jedną wadą tego jest to, że aby komunikować się z innymi użytkownikami na Sideband, muszą one również mieć radia z Sideband im. CB Radio SSB nadal będzie miało zwykłe 40 kanałów, jednak istnieją 3 różne sposoby mówienia na nich: dolny, górny i AM.

SWR

Ta funkcja pozwala na sprawdzenie anteny CB i systemu radiowego (SWR), aby upewnić się, że działają tak jak powinny, bez potrzeby zakupu oddzielnego zewnętrznego miernika SWR.

Pogoda - WX

CB Radio z włączoną funkcją Pogoda, mają zdolność do odbioru NOAA częstotliwości transmisji pogodowych.

Uzyskanie CB Radio jest dużo jak zakup dobrego woofera, motocykl GPS, lub domu stereo. Te modele, które mają wyższą cenę tag zazwyczaj lepsze odbiorniki, które przynoszą w stacji głośno i wyraźnie z niewielkim szumem statycznym. Przy zakupie CB Radio, należy rozważyć następujące kwestie;

Patrząc na CB radia powyżej i funkcje, które posiadają, to trudny telefon, aby powiedzieć, który jest ogólnie najlepszy. Ale kiedy spojrzymy na ten, który oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, staje się to o wiele łatwiejsze. W tym przypadku, najlepsze CB radio dla Jeepa lub jakiegokolwiek innego pojazdu jest Uniden Bearcat 680.

To CB radio jest solidne, a mikrofon jest zaprojektowany tak, aby można go było trzymać przez długi czas bez powodowania dyskomfortu. Wiem, że już o tym wspomniałem, ale uwielbiam panoramiczny wyświetlacz w tej jednostce. Jest krystalicznie czysty z wielu kątów widzenia. Obwody ograniczające hałas i dynamiczny squelch są porównywalne do tych z wysokiej klasy CB radia.

Te i wiele innych funkcji dostępnych w tym CB radiu powinny być wystarczające dla większości kierowców. Jeśli nie lubisz Uniden Bearcat 680, zawsze możesz spróbować Cobra C75WST lub inny na liście, będą one dostać pracę.

Możesz także polubić:

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria