Najlepsze głośniki samochodowe 6×9 na 2020 r.

Fabryczne głośniki zainstalowane w Twoim samochodzie są po prostu przeciętne, ale jeśli chcesz przenieść swój system dźwiękowy na wyższy poziom, 6×9 głośników zrobi to na pewno. Wiesz, jaki typ głośników wysokiej jakości może poprawić basy i sprawić, że dźwięk będzie krystalicznie czysty? Jednak na zewnątrz jest dużo hałasu i trzeba oddzielić pszenicę od plew. Na szczęście w tym przeglądzie omówiliśmy jedne z najlepszych samochodowych głośników 6×9 na rok 2019.

Są one tanie, ale mogą zapewnić wysoką jakość działania, jak najdroższe zestawy głośnikowe.

Typ systemu: 3-drożny Współosiowy | Czułość: 92 dB | Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 28-36k Hz | Obsługa zasilania: RMS 60 W, wartość szczytowa 420 W

Zalety:

Wady:

Jeśli szukasz głośników 6×9, które są tanie, ale nadal zapewniają wysoką jakość dźwięku, Pioneer TS-A6966R jest realną opcją. Głośniki 3-drożne zapewniają maksymalną moc 420 watów, 60 watów RMS i czułość 92 dB. W tłumaczeniu oznacza to, że nie potrzebujesz zbyt wiele mocy, aby podkręcić muzykę.

Kombinacja naturalnego rocka i włókien aramidowych zastosowana w Pioneer TS-A6966R została zaprojektowana tak, aby głośniki były trwałe, lekkie i odporne na wysokie temperatury. Co więcej, można podłączyć głośniki do wzmacniacza i odtwarzać głośną muzykę bez uszkadzania membrany. Ponadto, głośnik wysokotonowy z miękką kopułką jest zoptymalizowany w celu zapewnienia spójności fal dźwiękowych w zakresie średnich i wysokich częstotliwości.

Jedynym poważnym minusem Pioneer TS-A6966R jest to, że może nie być on dostosowany do wszystkich typów samochodów. W przeciwnym razie byłby idealny do odtwarzania ciężkiej muzyki basowej jak rock, dubstep i hip hop.

System integruje najnowszą technologię ulepszania dźwięku.

Typ systemu: 3-drożny Współosiowy | Czułość: 94 dB | Impedancja: 3 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 46 - 21000 Hz | Obsługa mocy: RMS 100 W, szczyt 300 W

Zalety:

Wady:

JBL słynie z najwyższej klasy głośników, a JBL GTO939 nie różni się niczym od nich. W rzeczywistości, jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych głośników samochodowych 6×9 na rynku, biorąc pod uwagę jego cechy: Plus technologia One Cone, wysoka częstotliwość, 94dB i 300W mocy szczytowej. Nie wspominając już o tym, że głośnik wysokotonowy wykonany jest z mieszanki materiału Mylar i tytanu, co sprawia, że dźwięk jest chrupiący i wyraźny nawet przy dużych ilościach.

Co więcej, głośniki JBL GTO939 6×9 są zintegrowane z technologią UniPivot, która sprawia, że urządzenie jest w stanie automatycznie dostroić się do częstotliwości dźwięku nawet w przypadku niewłaściwego ustawienia. Co więcej, poziom basu jest ostry bez żadnych zniekształceń, a mimo to może zapewnić przyzwoite brzmienie bez wzmacniacza.

Jeśli zdecydujesz się na zakup głośników JBL GTO939 6×9, bądź gotów zapłacić kilka dodatkowych dolarów niż większość głośników. Jednak na dłuższą metę mogą być tego warte, ponieważ są trwałe i mogą całkowicie poprawić akustyczną atmosferę Twojego samochodu.

Specjalnie skonstruowane głośniki dla tych, którzy wolą wysokie tony niż basy.

Typ systemu: 3-drożny Współosiowy | Czułość: 94 dB | Impedancja: 3 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 46 do 30k Hz | Obsługa mocy: RMS 100 W, szczyt 300 W

Zalety:

Wady:

Oczywiście nie każdy chce wysokiego basu, który sprawia, że skaczesz w górę i w dół samochodem jak jojo - niektórzy po prostu uwielbiają grać relaksującą muzykę i słyszeć wszystkie kluczowe dźwięki trafiające we właściwe miejsca. Jeśli taka atmosfera jest pożądana, głośniki Infinity ref-9623ix mogą być ostatnim elementem twojej układanki.

Co naprawdę czyni ten system wyjątkowym? Dla początkujących pierwszeństwo mają wysokie tony, a nie basy. Oznacza to, że będziesz słyszał te instrumenty gitarowe, skrzypcowe i fortepianowe z większą wyrazistością. Po drugie, głośniki wysokotonowe w tym modelu są połączone z subwooferem o większych stożkach niż większość zwykłych głośników samochodowych, aby poprawić jakość dźwięku.

Nawet instalacja jest prosta i prawdopodobnie będzie pasować do większości modeli samochodów. Czułość wynosi 94db i nie będzie problemu ze wzmocnieniem dźwięku, chociaż nie jest to idealne rozwiązanie dla niskich częstotliwości w porównaniu z większością głośników.

Dwudrożny system współosiowych głośników, który balansuje zarówno basy, jak i wysokie tony.

Typ systemu: 2-drożny Współosiowy | Czułość: 91 dB | Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 60 Hz do 22k Hz | Obsługa zasilania: RMS 75 W, szczytowy 150 W

Zalety:

Wady:

Nie bez powodu marka Rockford Fosgate jest znana z produkcji jednych z najlepszych głośników samochodowych 6×9, a Rockford Fosgate Punch P1692 nie odbiega od oczekiwań. W przeciwieństwie do większości samochodowych głośników, które przytłaczają zbyt dużym basem, gdzie nie słychać nawet słów piosenki, system ten balansuje bas i wysokie tony na umiarkowanym poziomie.

Dwudrożne głośniki współosiowe posiadają polipropylenowe stożki próżniowe otoczone warstwą gumy butylowej, która jest pomocna przy odtwarzaniu muzyki bez szumów tła. Ponadto posiada moc szczytową 150 watów i czułość 91dB, a ponadto jest dobrze przystosowany do średnich i wysokich częstotliwości.

Chcesz go zamontować w samochodzie? Nie ma problemu, możesz to zrobić szybciej niż możesz powiedzieć Jack Robinson dzięki gniazdom montażowym. Dostępna jest nawet funkcja zintegrowanej ukrytej zwrotnicy (ICC) oraz adapter OEM, który ułatwia modyfikację urządzenia do niemal każdego otworu.

Tanie głośniki samochodowe 6×9, ale na sterydach.

Typ systemu: 3-drożny Współosiowy | Czułość: 91 dB | Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 30 do 22k Hz | Obsługa mocy: RMS 45 W, wartość szczytowa 400 W

Zalety:

Wady:

Kenwood KFC-6966S jest jednym z najtańszych głośników samochodowych 6×9, jakie można znaleźć, ale nie pozwól, aby to Cię odciągnęło uwagę od faktu, że są one systemem o wysokiej wydajności. Cóż, jeśli wziąć pod uwagę 91 dB i 45 W RMS, to te głośniki dałyby swoim konkurentom bieg za ich pieniądze.

Głośnik niskotonowy wykonany jest z polipropylenowej membrany, regulowanej za pomocą kopułkowego głośnika wysokotonowego o średnicy 2 cali, aby nadać dźwiękowi odrobinę wyższości i rozszerzyć pasmo przenoszenia. Poza tym, dzięki czułości 91dB, nie potrzeba nawet wzmacniacza, aby zwiększyć głośność. Czy wspomniałem, że istnieje powiększony obwód magnetyczny, który zwiększa moc szczytową aż do 400 watów?

Instalacja jest dość prosta i prawdopodobnie zajmie kilka minut. Kenwood KFC-6966S nie reprodukuje jednak dużo basu, a mimo to zapewnia czystość podczas odtwarzania muzyki.

Głośniki samochodowe 6×9, które są przystosowane do energicznego brzmienia basu.

Typ systemu: 3-drożny Współosiowy | Czułość: 90 dB | Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 47 Hz do 20 Hz | Obsługa mocy: 65 RMS W, szczytowa 130 W

Zalety:

Wady:

Kolejny typ kolumn Rockford Fosgate, ale tym razem chodzi o bas. Co prawda, głośniki Rockford Fosgate R169X3 Prime mogą również dostarczyć zadowalające muzyczne przerywniki i wokale, ale są one specjalnie zaprojektowane, aby rozsadzić te ciężkie instrumenty za pomocą uderzenia. Oczywiście, jak większość głośników w tym przewodniku, głośniki niskotonowe są wykonane z materiału polipropylenowego z gumowym otoczeniem. Jednak projektanci wzięli to nacięcie wyżej i uczynili głośniki wodoodpornymi.

Co jeszcze? System posiada wbudowaną zwrotnicę, która automatycznie dostosowuje częstotliwość audio i rozkłada natężenie muzyki w różnych kierunkach. Dzięki temu będzie to świetna platforma do odtwarzania muzyki 3D w samochodzie. Ponadto, dźwięk nie zniekształca nawet przy odtwarzaniu najgłośniejszych dźwięków, zwłaszcza dzięki konstrukcji dwóch głośników wysokotonowych.

Jak w przypadku większości głośników, zwykle jest to niedociągnięcie i dla tego modelu trzeba być ostrożnym i unikać zbyt dużej mocy. Podobno limit mocy systemu jest dość przeciętny.

Zmodernizowane głośniki samochodowe dla lepszej atmosfery dźwięku.

Typ systemu: 5-kierunkowy Współosiowy | Czułość: 93 dB | Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 26 Hz do 38k | Obsługa mocy: RMS 100 W, szczytowa 650 W

Zalety:

Wady:

Nie należy mylić z 3-drożnym Pioneer TS-A6996R, ten system jest sprzedawany jako jednostka 5-drożnych głośników koncentrycznych. Co jest w nim wyjątkowego? Oferuje on większą głębię dźwięku dzięki 5 napędom i szerokiemu zakresowi częstotliwości. W rzeczywistości jest to jedyny system w tej recenzji, który jest zapakowany w zestaw 5 głośników.

Moc szczytowa 650 W jest wyższa od większości typowych głośników samochodowych 6×9, choć zakres RMS to 100 W. Siatkowa osłona maskownicy zapewnia jej trwałość, a elastyczny polimer zapobiega zniekształceniom. Co więcej, konstrukcja jest wyjątkowa i prawdopodobnie wkomponuje się w wnętrze Twojego samochodu.

Jeśli szukasz czegoś, co brzmiałoby świetnie bez wzmacniacza, 5-drożny Pioneer TS-A6996R powinien znaleźć się na twojej liście. Nie wspominając już o tym, że 5 głośników oferuje lepsze brzmienie otoczenia. Poza tym, zauważysz lepszą jakość średnich częstotliwości, nawet podczas słuchania instrumentów gitarowych i wokali z dużą ilością linii basu.

Są trwałe, redukują przegrzanie i optymalizują brzmienie.

Typ systemu: 3-drożny Współosiowy | Czułość: 94 dB | Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 32 do 23k Hz | Obsługa zasilania: RMS 130 W, szczytowa moc 260 W

Zalety:

Wady:

Gdyby kiedykolwiek pojawiły się głośniki samochodowe 6×9, które są prawie niezniszczalne, Hertz Audio HCX 690 zrobiłby taką listę ze względu na wysokiej jakości materiał konstrukcyjny. Aby spojrzeć na to z szerszej perspektywy, są one wyposażone w aluminiowy kosz do rozpraszania ciepła i miedzianą cewkę drgającą w celu zwiększenia możliwości mechanicznych. Dostępna jest nawet gumowa osłona magnesu, która redukuje wibracje.

Mówiąc o magnesie - jest on wykonany z ponadwymiarowych elementów neodymowych, aby poprawić jakość dźwięku i funkcjonować przez wiele godzin bez przegrzewania. Jeśli chodzi o częstotliwość, to chodzi o ten głośny bas bomu! Można nawet podłączyć system do wzmacniacza i wziąć go nacięcie wyżej, bez żadnych zniekształceń dźwięku.

W porównaniu z większością głośników samochodowych 6×9, prawdopodobnie zagłębisz się głębiej w kieszeń, aby dostać się w ręce Hertz Audio HCX 690. Niemniej jednak, mogą być tego warte, jeśli weźmiesz pod uwagę, że głośniki mogą służyć przez lata ze względu na ich trwałość. Można je także zamontować w prawie każdym pojeździe.

Niski budżet, ale wysokiej jakości głośniki pasujące do każdego gatunku muzyki.

Typ systemu: 3-drożny Współosiowy | Czułość: 94 dB | Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 32 do 23k Hz | Obsługa mocy: RMS 130 W, szczyt 260 W

Zalety:

Wady:

Za coś, co nazywa się "Kicker", na pewno spełnia swoją nazwę, odtwarzając wypolerowane i chrupiące dźwięki przy ograniczonym budżecie. Zdecydowanie najbardziej imponującą cechą jest rozszerzona cewka drgająca (EVC), która jest zintegrowana z systemem, aby dać trochę kopa basowi. Pun zamierzony!

Tak czy inaczej, głośniki są wyjątkowo głośne, a ich czułość wynosi 92 dB, dlatego nie potrzeba nawet wzmacniacza, aby włączyć muzykę. Poza tym wystarczyłyby do odtwarzania muzyki z wątroby, dzięki sieci zwrotnicy, która balansuje częstotliwość. Oczywiście, nie można pominąć 70 W RMS i 140 W mocy szczytowej.

Jeśli martwisz się o instalację, wszystkie niezbędne materiały, w tym osprzęt montażowy, przewody i maskownice są w zestawie. Głośniki mogą być nieco cięższe od innych produktów, ale materiał jest trwały.

Dobrze wyważony zestaw głośników, które są zbudowane tak, aby wytrzymały.

Typ systemu: 3-drożny Współosiowy | Czułość: 90 dB | Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 65 do 23k Hz | Obsługa zasilania: RMS 170 W, wartość szczytowa 520 W

Zalety:

Wady:

Nie można naprawdę wspomnieć o najlepszych głośnikach samochodowych 6×9 bez uwzględnienia Alpine, ze względu na ich wieloletnie doświadczenie i solidną reputację w produkcji głośników samochodowych. Okay, teraz porozmawiajmy o ogólnej wydajności - są one sprzedawane w parze 3 głośników o łącznej mocy szczytowej 520 W i RMS 170 W.

Szerokie pasmo przenoszenia sprawia, że urządzenie może odtwarzać wszystkie rodzaje muzyki - od wysokich, poprzez średnie aż po niskie częstotliwości. W rzeczywistości system ten może odtwarzać dźwięk w wysokich częstotliwościach przy dużej głośności bez tego irytującego krzyku wysokotonowego. Mimo to, dwa głośniki wysokotonowe pomagają zachować płynność dźwięku i wyeliminować zniekształcenia.

Coś, o czym należy pamiętać: W niektórych przypadkach konieczne będzie odtwarzanie Alpine SPS-619 przez co najmniej 50 godzin po zakupie nowego urządzenia, zanim będzie ono w stanie ustabilizować poziom basów. Właściwie w niektórych głośnikach jest to całkiem normalne, ponieważ muszą się one otworzyć. W przeciwnym razie zapewnia on czysty dźwięk i można nawet zwiększyć jego natężenie za pomocą wzmacniacza.

Większość głośników samochodowych 6×9, które znajdziesz, posiada wielofunkcyjną funkcjonalność i nie musisz kupować dodatkowych akcesoriów, aby uzupełnić swój zestaw. Na przykład, istnieją głośniki 6×9, które mogą działać bez wzmacniacza. Z drugiej strony, większość głośników samochodowych może odtwarzać zarówno dźwięk niskich jak i wysokich częstotliwości.

Typowe głośniki 6×9 są bardzo proste w instalacji i obsłudze. Ponadto, większość głośników samochodowych 6×9 jest kompatybilna z różnymi pojazdami.

Kto powiedział, że wszystkie głośniki muszą być duże, aby zapewnić lepsze wrażenia dźwiękowe? Dzięki najnowocześniejszej technologii, większość zwykłych głośników samochodowych 6×9 nie zajmuje dużo miejsca, ale nadal zachowuje jakość.

Oczywiście, nie każdy chce mieć konkretny typ głośników samochodowych 6×9 - są różne typy, które pasują do Twoich potrzeb. Jeśli jesteś osobą, która uwielbia głośne basy, prawdopodobnie wybierzesz głośniki niskotonowe. Alternatywnie, jeśli wolisz odwrotnie - istnieją różne odmiany modeli średnio-wysokotonowych i wysokotonowych. Dodatkowo istnieją różne typy głośników w zależności od ich liczby; jednokierunkowe, dwu- i trzykierunkowe.

Te typy głośników to zazwyczaj głośniki niskotonowe średniotonowe przeznaczone do podbijania basu. Jedyną ich wadą jest to, że nie są dobrze przystosowane do emisji dźwięków o wysokiej częstotliwości. Można jednak zastąpić duże głośniki pod tylną szybą pojedynczym głośnikiem 6×9, aby uzyskać lepszy dźwięk premium.

Zasadniczo jest to coś, co można by nazwać dwoma w jednym. Innymi słowy, głośnik wysokotonowy jest zamocowany w przestrzeni pomiędzy stożkiem głośnika 6×9, aby poprawić jakość dźwięku wysokich częstotliwości. Co więcej, dodatkowy głośnik wysokotonowy pomaga głośnikowi uzyskać wyraźniejszy dźwięk. Jest on szczególnie pomocny dla kogoś, kto szuka jednego, ale dobrej jakości głośnika, który nie zajmie dużo miejsca w samochodzie.

Konstrukcja jest podobna do 2-drożnych głośników współosiowych, ale zamiast jednego dodatkowego głośnika wysokotonowego, do przodu głośnika podłączone są dwa dodatkowe głośniki wysokotonowe. Ponadto, głośniki wysokotonowe są zamocowane w różnych rozmiarach, aby podtrzymywać zmienność dźwięku. W związku z tym 3-drożne głośniki 6×9 są wyposażone tak, aby produkować średnie i bardzo wysokie częstotliwości.

Jeśli chodzi o wybór najlepszych głośników 6×9 dla Twojego samochodu, wszystko zależy od Twoich preferencji. Na przykład, jeśli jesteś tylko prostym facetem, który kocha ciężkie basy, możesz być zadowolony z jednego głośnika 6×9. Niemniej jednak, 2-drożne głośniki samochodowe 6×9 zapewnią Ci lepszą i dobrze zrównoważoną jakość dźwięku. Nie należy zapominać, że głośniki 3-drożne są idealne do tej ultra-wysokiej częstotliwości.

Marka Pioneer jest znana z tego, że produkuje jedne z najlepszych głośników samochodowych 6×9. Od momentu powstania ponad 70 lat temu, firma wynalazła najnowszą technologię w dziedzinie głośników audio. Siedziba firmy znajduje się w Tokio, w Japonii.

Marka Alpine jest popularna wśród swoich modeli głośników samochodowych Type-S i Type-R 6×9 cala. Nic dziwnego, że firma projektuje elektronikę samochodową od ponad 30 lat i nadal dominuje w swojej dziedzinie. Siedziba firmy znajduje się w Tokio, w Japonii.

Najbardziej znane głośniki Infinity to seria Reference i Kappa. Seria Kappa jest dobrze znana z integracji Plus One Design, który zwiększa moc wyjściową niskich częstotliwości i poziom basu. Z drugiej strony, seria Reference została zaprojektowana dla wszystkich rodzajów częstotliwości.

Rockford Fosgate jest amerykańską firmą z siedzibą w Arizonie, która od ponad 35 lat produkuje urządzenia audio dla motocykli i samochodów. Firma zyskała popularność po opatentowaniu systemu Punch EQ, który podnosi poziom basu i wysokich tonów dla lepszej produkcji dźwięku.

Dla firmy, która jest znana z tworzenia pierwszych polipropylenowych stożków głośnikowych ponad 40 lat temu, Kenwood nadal prowadzi działalność, jeśli chodzi o sprzedaż najlepszych głośników samochodowych 6×9. Większość ich głośników samochodowych ma reputację głośników obsługujących zarówno niskie, jak i wysokie częstotliwości, a także utrzymujących wysoką moc szczytową.

Współosiowe głośniki są najbardziej rozpowszechnionym typem głośników samochodowych 6×9, częściowo ze względu na łatwiejszy proces instalacji i przyzwoitą jakość. Zazwyczaj konstrukcja głośnika współosiowego zawiera dodatkowy głośnik wysokotonowy w obrębie głośnika niskotonowego dla uzyskania bardziej wyrafinowanego dźwięku.

Natomiast głośniki komponentowe są zaprojektowane w taki sposób, że głośnik niskotonowy, wysokotonowy i zwrotnica są od siebie oddzielone. Z tego powodu trudniej jest zainstalować głośniki komponentowe w porównaniu z głośnikami współosiowymi. Ponadto są one droższe niż ich odpowiedniki. Rekompensują jednak tę wadę, zapewniając jedne z najlepszych doznań dźwiękowych.

Czułość głośników określa poziom głośności w zależności od mocy. Zwykle głośnik o czułości 87dB i większej jest solidną opcją, ponieważ będzie wystarczająco głośny, aby nie zostać przytłoczonym przez hałas z zewnątrz.

Wskaźnik impedancji głośnika jest mierzony w omach. Impedancja głośnika dyktuje, ile prądu jest potrzebne do odtworzenia dźwięku. Najlepsze głośniki 6×9 nie powinny mieć ani wysokiej, ani niskiej impedancji - tylko gdzieś w środku. Jeśli jest wysoka, nie powinna przekraczać 8 omów, w przeciwnym razie może zakłócać odtwarzanie dźwięku.

Inaczej nazywane pasmem częstotliwości, jest ono określane ilościowo w hercach (Hz). Zasadniczo im niższy herc, tym głębszy bas. Jest też odwrotnie - im wyższy herc, tym wyższa góra. Należy jednak zauważyć, że przeciętne ucho ludzkie nie potrafi wykryć niczego powyżej 20 kHz lub poniżej 20 Hz. Oznacza to, że głośnik z pasmem przenoszenia poniżej 50Hz do 20 KHz jest uważany za dobrą opcję.

Ile mocy mogą wytrzymać Twoje głośniki bez uszkodzenia? Aby się tego dowiedzieć, musisz spojrzeć na Watty. RMS to minimalna ciągła moc, która może utrzymać głośniki w ruchu, nie wyciszając ich. Co więcej, moc szczytowa to maksymalna moc, z jaką głośniki mogą sobie poradzić. Ponadto, możesz sprawdzić, czy głośniki są kompatybilne z twoim wzmacniaczem, sprawdzając ich moc RMS.

Czy nie masz po prostu dość ciągłego zmieniania głośników? Jeśli chcesz inaczej, musisz sprawdzić trwałość swoich głośników. Cóż, nie są one czarno-białe i jeśli naprawdę chcesz oszacować, jak długo twoje głośniki mogą wytrzymać, musisz nadać priorytet komponentom i otaczającemu je materiałowi.

Powszechnym mitem jest to, że im wyższa cena, tym wyższa jakość. Jasne, dostajesz to, za co płacisz, ale czasami to tylko marketingowe sztuczki, by przekonać tych, którzy nie wiedzą lepiej, by sięgali głębiej do swoich kieszeni. Co zaskakujące, nadal można uzyskać wysokiej jakości głośniki samochodowe 6×9 w przystępnej cenie. Zanim dokonasz tego zakupu, zawsze spójrz na to, co pakuje, aby samemu ocenić, czy cena jest tego warta.

Gdybyśmy mieli wybrać najlepszy głośnik samochodowy 6×9 wymieniony w tej recenzji, to na pewno byłby to Pioneer TS-A6966R. To, co naprawdę wyróżnia go na tle reszty, to fakt, że jest on przeznaczony zarówno do niskich, jak i wysokich częstotliwości, co oznacza, że można cieszyć się zarówno basem, jak i górą.

Prawdopodobnie myślisz, że większość głośników i tak to robi, więc dlaczego Pioneer TS-A6966R jest jakiś szczególny? Cóż, liczby nie kłamią, a jeśli przyjrzeć się im bliżej, widać, że mają jeden z najszerszych zakresów częstotliwości, przenoszenia mocy i czułości. Co więcej, cena to okazja do tego, co kolumny mają do zaoferowania. Ponadto, w zależności od preferencji, dostępne są 3-drożne i 5-drożne opcje koncentryczne.

Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie pozostałe głośniki w tym przewodniku są poniżej standardów. Wszystkie wymienione głośniki są najwyższej jakości i nadal mogą zapewnić doskonałą atmosferę dźwięku. Teraz wybierz mądrze.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria