Chronimy lakier przed odpryskami

Kiedy jeździmy samochodami, zwłaszcza po drogach szybkiego ruchu, dookoła nas świszczą kamienie wystrzeliwane spod kół innych pojazdów, przeważnie są to pojazdy o większych gabarytach, takie jak ciężarówki i tiry. Taki kamień może rozbić szybę lub spowodować miejscowy odprysk lakieru. Będzie się od tego miejsca łuszczył i nawet może się pojawić korozja. Na szczęście można się przed tym zabezpieczyć. Przynajmniej w ograniczonym zakresie.

Najbardziej zagrożone są oczywiście przednie części samochodu. Trzeba jednak wiedzieć, że nie tylko lakier może ucierpieć. Kamyki i piach bardzo skutecznie prowadzą do zmatowienia reflektorów pojazdu i nie ma też co liczyć na odszkodowanie od sprawcy odprysku na lakierze, ponieważ ustalenie go jest w praktyce całkowicie niemożliwe. Nic nie dostaniemy z jego polisy OC. Nie jesteśmy na szczęście bezradni, ponieważ jest w stanie nam pomóc dostępna na rynku chemia samochodowa nastawiona na zabezpieczanie lakieru przed takimi uderzeniami.

Płynna guma

Guma w płynie dostępna jest pod postacią preparatu do nanoszenia przez pistolet ciśnieniowy. Tworzy się z niej jednolita warstwa na lakierze, która może zmienić jego kolor, jeśli sobie tego zażyczymy. Usunięcie powłoki gumy polega po prostu na jej mechanicznym oderwaniu.

Rysy na lakierze

Folie

Folie można łatwo nanosić na pojedyncze elementy samochodu. Mogą być bezbarwne lub koloryzować pojazd. Folie mogą posiadać interesujące wzory, dzięki czemu wygląd samochodu może się naprawdę bardzo mocno zmienić. Ich nanoszenie możliwe jest w warunkach domowych przy odrobinie cierpliwości.

Dobre folie są odporne na czynniki atmosferyczne i skutecznie chronią przed czynnikami mechanicznymi. Folie często określa się mianem tuningu wizualnego, który nie jest permanentny, ponieważ folia bardzo łatwo schodzi po jej odpowiednim podważeniu.

Listwy ochronne

Listwy ochronne nakłada się na szczególnie zagrożone uszkodzeniami miejsca.

Preparaty impregnujące

Preparaty z arsenału chemii samochodowej są dostępne w bardzo różnych rodzajach. Ich efektywność jest niestety bardzo ograniczona i po nałożeniu mogą działać maksymalnie kilka miesięcy. Ich zastosowanie to dobry pomysł jako reakcja na pojawienie się drobnego uszkodzenia. Są w stanie także chronić przed piaskiem.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria