Jak niskim kosztem zamaskować ubytki lakiernicze w aucie?

Każdy właściciel samochodu pewnie musiał już zmagać się na swoim samochodzie z różnorakimi ubytkami lakierniczymi. Jeśli nie chcemy wydawać dużych pieniędzy na lakiernika będzie można część tych uszkodzeń samodzielnie usuwać.

Dlaczego pojawiają się ubytki?

Jeśli chodzi o samochód to lakier na pewno należy do najdelikatniejszych elementów. Dodatkowo jest on praktycznie stale narażony na uszkodzenia mechaniczne, które czyhają praktycznie na każdym kroku. Wystarczy tylko zbyt szeroko otworzyć drzwi, by uderzyć o inne auto stojące na miejscu obok i już można mieć uszkodzenia na karoserii. niebezpieczne są dla karoserii nie tylko warunki miejskie, ale również szybka jazda w trasie. Owady, które uderzają o maskę przy dużej prędkości szybko mogą nam uszkodzić lakier, jeśli nie zastosowaliśmy żadnych uszkodzeń.

Niebezpieczne będą również kamienie, które niekiedy mogą nawet spowodować pojawienie się wgniecenia. Może nawet dojść do uszkodzenia lakieru sięgając aż do gołej blachy. Przerwanie warstwy podkładu znajdującego się pod lakierem bazowym będzie niebezpieczne, ponieważ to prowadzi do pojawienia się rdzy.

Lakier samochodowy

Z czasem destrukcyjny charakter procesów rdzewienia będzie prowadzić do tego, że pojawią się ubytki w strukturze metalu, a to może prowadzić do wizyty u blacharza. Dlatego nie tylko z powodów estetyczny ale również antykorozyjnych należy dbać o powłokę lakierniczą.

Usuwanie płytkich rys

Zarysowania lakieru, jeśli ograniczają się do uszkodzenia powłoki można będzie spróbować polerować a więc usuwa się część lakieru bezbarwnego. Polerowanie może być ręczne przy pomocy pasy i pada. Jednak taki zabieg będzie wymagał dość ciężkiej pracy i zajmie sporo czasu. Trzeba dokładnie polerować powierzchnię i jednocześnie dbać również o to, by w odpowiedni sposób stosować pad, by nie dostał się tam piach, ponieważ może się pojawić poważne zarysowanie.

Można także zdecydować się na polerowanie mechaniczne, które co do zasady będzie lepszym rozwiązaniem, charakteryzuje się bowiem większą skutecznością. Polerowanie nie będzie szczególnie kosztowne i dlatego, jeśli pojawiają się jakieś niedoskonałości to na pewno warto będzie takie prace wykonać, by zadbać o stan techniczny pojazdu i jego estetykę.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria