Lśniąca tapicerka

Samochód to podstawowy środek komunikacji, praktycznie w każdym gospodarstwie domowym można znaleźć co najmniej jeden pojazd tego typu.

Wbrew pozorom utrzymanie samochodu to nie tylko regulowanie obowiązkowych składek oraz wykonywanie przeglądów technicznych i ewentualnych napraw, ważne jest także zachowanie czystości wewnątrz samochodu.

Kurz i brud często pojawiają się podczas codziennego użytkowania, nawet w sytuacji, gdy auto jest nieużywane. Do tego dochodzą niedopałki papierosów oraz resztki jedzenia, pozostawiane najczęściej między kanapami. Efektem tego jest zanieczyszczony samochód i przykry zapach. Najskuteczniejszym sposobem, który umożliwia zniwelowanie przykrych zapachów jest systematyczne sprzątanie auta. Większość osób wykorzystuje w tym celu odkurzacz - narzędzie, które znajduje się praktycznie w każdym domu - za pomocą odkurzacza można usunąć pył i kurz, należy jednak pamiętać, że od czasu do czasu konieczne są generalne porządki, czyli wykorzystanie odpowiednich środków czystości, przeznaczonych do czyszczenia tapicerki.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Nieprzyjemne zapachy w samochodzie mogą mieć różne źródła, często są resztki jedzenia, niedopałki papierosów, kurz, brud, zapchany filtr kabinowy, a nawet woda.

Jeśli przyczyną jest zapchany filtr kabinowy i ograniczony dopływ świeżego powietrza, wystarczy przedmiotowy filtr wymienić.

Więcej problemów pojawia się w sytuacji, gdy przyczyną jest wilgoć lub podtopienie samochodu – w tym przypadku usunięcie przykrego zapachu może być trudne, a często wręcz niemożliwe.

Podstawowym czynnikiem jest oczywiście odgrzybienie nawiewu za pomocą odpowiednich preparatów i długiej sondy lub ozonu, który także okazuje się doskonałym sposobem na zniwelowanie przykrych zapachów.

Ozonowanie samochodu

Należy pamiętać, że rozwijające się w wilgotnym środowisku grzyby i pleśnie niekorzystnie wpływają na zdrowie człowieka, a nierzadko mogą stać się przyczyną wielu problemów zdrowotnych.

Pranie tapicerki samochodu

Ważną czynnością jest także pranie tapicerki, czyli czyszczenie auta na mokro. Przed przystąpieniem do tej czynności należy dokładnie oczyścić wnętrze pojazdu, a także rozłożyć lub wyjąć kanapy – pozwoli to optymalnie usunąć kurz i brud.

Należy podkreślić, że kurz i brud podczas kontaktu z wodą, także czystą, tworzy błoto, które po zaschnięciu pozostawia nieestetyczne, trudne do usunięcia plamy, co w rzeczywistości oznacza efekt odwrotny do pożądanego.

Przed przystąpieniem do mokrego czyszczenia tapicerki należy dokładnie usunąć zalegający kurz oraz ewentualne śmieci. Kurz można usunąć wykorzystując domowy odkurzacz lub specjalistyczny sprzęt ssący, za którego pomocą można oczyścić także trudno dostępne miejsca.

Kolejnym krokiem jest czyszczenie na mokro – w tym celu najlepiej wykorzystać preparaty czyszczące w sprayu, które są łagodne i jednocześnie skuteczne, a co ważniejsze, w prosty sposób można je rozprowadzić na całej powierzchni.

Po rozprowadzeniu pianki lub płynu należy pozostawić preparat na krótki czas, a następnie dokładnie zetrzeć za pomocą wilgotnej szmatki.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria