Odświeżenie samochodu po zimie – o czym należy pamiętać?

Samochód w okresie zimowym jest zawsze narażony na działanie niskich temperatur soli i piasku. Poza stanem wycieraczek, świateł czy opon trzeba będzie także zadbać o podwozie, by bezpiecznie poruszać się po drodze.

Co można robić samemu?

Okazuje się, że wiele czynności można realizować samemu. To my wiemy co dla naszego auta będzie najlepsze i jak działają nasze wycieraczki. Jeśli ich stan nas niepokoi, bo zbieranie wody nie jest dokładne, albo też wycieraczki pracują głośno dobrze będzie wymienić pióra na zupełnie nowe. To wydatek, który nie będzie bardzo duży, a komfort jazdy będzie większy. Poza tym warto także sprawdzać stan płynów eksploatacyjnych i jeśli tylko będzie taka konieczność trzeba zlecać wymianę albo uzupełnienie.

Płyn zimowy należy w zbiorniku spryskiwaczy umieścić jeszcze nim pojawi się mróz. I powinien to być dobry jakościowo płyn, ponieważ źle oczyszczona szyba będzie niezwykle męcząca i może powodować niebezpieczeństwa na drodze. Wszelkie elementy gumowe oraz plastikowe także trzeba zabezpieczyć, a wcześniej odpowiednio oczyścić stosując przeznaczone do tego preparaty.

W trosce o bezpieczeństwo

Jeśli ktoś nie korzysta z opon całorocznych w okresie wiosny konieczna będzie zmiana ogumienia. Warto pamiętać, by z chwilą, gdy średnia temperatura będzie powyżej 7 stopni będzie trzeba zmienić zimowe opony na letnie.

Samochód zimą

Gdy temperatura rośnie opony zimowe tracą właściwości i droga hamowania będzie się wydłużać. Dodatkowo opony zimowe używane przy wyższych temperaturach będą się szybciej niszczyć.

Przeglądu wymagać będzie także podwozie i między innymi układ hamulcowy, który w okresie zimowym jest szczególnie obciążony. Niskie temperatury mogą niekorzystnie wpływać na gumowe elementy a wiec wszelkie uszczelki, przewody i paski sprawdzamy. Skoro zbliżają się ciepłe dni to trzeba się na to przygotować i wykonać także przegląd klimatyzacji, wymienić filtr kabinowy, by te gorące dni jakoś przetrwać.

Sprawnie pracująca klimatyzacja latem będzie bardzo ważna, ponieważ właśnie dzięki niej będziemy mogli sobie zagwarantować komfort jazdy niezależnie od tego jakie warunki się pojawią. Dbając o swój samochód dobrze będzie zdecydować się na stosowanie dobrych kosmetyków samochodowych pochodzących od sprawdzonych producentów.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria