5 trików jak zadbać o czyste szyby w samochodzie

Teoretycznie utrzymanie szyb w dobrej kondycji nie powinno być trudne. Niestety w przypadku samochodów nie będzie to takie łatwe. Mimo dobrych chęci często okazuje się, że coś jednak nie idzie tak jak byśmy tego chcieli.

Pojawia się parowanie, smugi po myciu i z tymi różnymi problemami trzeba sobie radzić, gdy chodzi pielęgnację szyb samochodowych. Jeśli chcemy ułatwić sobie zadanie można skorzystać z kilku wskazówek jakie tutaj przygotowaliśmy, dzięki czemu szyby będzie można utrzymać w idealnym stanie.

Wycieraczki – urządzenie ważne

Wycieraczki to podstawowe urządzenie, które wykorzystuje się, by utrzymywać okna w czystości. Są w każdym samochodzie i dopóki sprawnie działają. Nie zastanawiamy się na tym zbytnio. Nie wolno jednak zapominać, że niezadbane mogą jednak wyrządzić nam więcej problemów niż pożytku. Wycieraczki od czasu do czasu będzie trzeba czyścić. Najlepiej wykonać to zawsze gdy będziemy myli samochód.

Zbiera się tam wiele brudu, który łatwo się roznosi po świeżo mytej szybie. Poza tym, jeśli ktoś zauważy, że niedokładnie usuwają nieczystości będzie to taki moment, w którym będzie trzeba rozważyć ich wymianę. Nowe całkowicie sprawne pióra będą w stanie skutecznie poprawić widoczność w czasie jazdy. Będzie można również usuwać zarysowania, które powodowane są głównie przez stare poprzedniczki.

Szyby samochodowe

Mycie szyb

Mycie szyb to jednak nic skomplikowanego. Jednak jeśli ktoś chce uzyskać dobre efekty nie wystarczy woda i szmatka czy gąbka. Gdy na tym się poprzestanie jest duże prawdopodobieństwo, że jedynie rozmaże się to co nagromadziło się na szkle. Dlatego kluczowa sprawa to odpowiedni płyn do szyb albo dobra jakościowo pianka. Za ich pomocą dokładnie usunie się zanieczyszczenia, smugi i pozostające po bawełnie włókna. Tak myte szyby nie będą utrudniać nam widoczności w trakcie jazdy.

Nadmierne parowanie

Jeśli szyby będą mocno parować to jazda praktycznie nie będzie możliwa. Dlatego wiele osób sięga po specjalne preparaty, które przeciwdziałają parowaniu. Jednak będzie to strata pieniędzy. Objawy takie są wynikiem złej wentylacji. Jeśli ktoś chce się pozbyć tego problemu wystarczy tylko naprawa nawiewów i powinno wszystko funkcjonować jak należy.

Polerowanie szyb

W sklepach dostępne są również specjalne środki do polerowania szyb. Producenci gwarantują, że z ich pomocą będziemy w stanie poradzić sobie z wszelkimi zarysowaniami. Jednak nie do końca będzie to tak wyglądać. Grube i głębokie rysy i tak pozostaną i to niezależnie od tego jak bardzo będziemy się starać. Polerowanie twardego materiału a szkło takim właśnie jest będzie męczące i dlatego efekty będą trudne do wypracowania.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria