Przegląd kosmetyków samochodowych powyżej 100 złotych

Nawet bardzo zaniedbany pojazd będzie można doprowadzić do odpowiedniego wyglądu, jeśli tylko używać będziemy dobrych do tego środków. Jakie kosmetyki samochodowe warto mieć do swojej dyspozycji?

Zaczynamy od sprzątania

Gruntowne czyszczenie pojazdu zacząć należy od wnętrza. Na początek powinna być prana tapicerka, dlatego dla uzyskania dobrego efektu będzie warto mieć specjalny pistolet do prania tapicerki. Koszt to mniej więcej około 120 złotych. Dzięki niemu wyczyścimy podłogę oraz fotele. Mycie tapicerki skórzanej przy użyciu pistoletu nie będzie możliwe.

W takiej sytuacji musimy stosować odpowiednie środki i taką dobrą opcją może być między innymi COlourlock. Zestaw składa się z dwóch płynów szczoteczki i mikrofibry. W przypadku tapicerki z alcantary sprawdzi się zestawi Gliptone, który kosztuje około 160 złotych i służy konserwacji tego materiału.

Kosmetyki samochodowe

Decydując się na kosmetyki z wyższej półki na pewno warto się decydować na kupno Meguair’s All Purpose Cleaner Plus (cena: około 125 złotych). To produkt, który sprawdzać się będzie przede wszystkim do wnętrza pojazdu. szczególnie będzie można w ten sposób wygodnie wyczyścić wszelkie plastikowe elementy wnętrza.

Chemia samochodowa

Jeśli ktoś chce się zdecydować na inny produkt, który umożliwi czyszczenie plastików na pewno warto się zdecydować na Cockpit Oceanic a więc produkt, który kosztuje około 150 złotych i będziemy mieli pięć litrów płynu, który pozwoli wyczyścić plastik i jednocześnie będzie w stanie zakonserwować połówkę tworząc tam warstwę antystatyczną i dzięki temu nie będzie osadzania się kurzu. Coraz więcej osób obecnie decyduje się także sięgać po specjalnie przygotowywane preparaty w sprayu, by czyścić nimi klimatyzację.

Konserwacja nadwozia

Większość pojazdów ma przygotowane plastikowe klosze lamp, które z czasem staną się matowe i nadają się do wymiany, ponieważ nie będą przepuszczać światła. Spróbujemy jednak wcześniej wyremontować. Najlepszym sposobem będzie użycie zestawu Meguiar’s Heavy Duty Headlight Restoration Kit (cena: około 190 złotych). To oczywiście taki środek, który ma dobrą jakość i można oczekiwać, że wymiana lampy jednak nie będzie konieczna.

Jeśli posiadamy kabriolet a dach jest wykonywany z materiału nie zapominajmy o jego odpowiedniej konserwacji. Polecanym środkiem będzie produkt firmy 303, który kosztuje około 125 złotych. Warto rozważyć również dokładne zabezpieczenie lakieru i do tego będzie można wybrać powłokę kwarcową kosztującą około 160 złotych albo polimerową, która kosztuje mniej więcej 200 złotych. Jeśli ktoś chce mieć dobry preparat w atrakcyjnej cenie, można wybrać Shiny Garage za 239 złotych, to zestaw, który ma połączenie tych kilku potrzebnych elementów.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria