Regeneracja spłowiałych plastików nadwozia

Stosowanie elementów plastikowych w motoryzacji ma bardzo wiele zalet. Ważne jest chociażby to, że plastiki są o wiele bardziej odporniejsze na wszelkiego rodzaju korozje. Wielu producentów korzysta bardzo liberalnie z plastików, zwykle z elementów nielakierowanych, które po pewnym czasie stają się jednak wypłowiałe i nieestetyczne.

Problemem jest ich wysoka podatność na działanie czynników atmosferycznych. Z kolei promieniowanie UV powoduje ich blaknięcie. Samochód z pięknym lakierem może mieć totalnie zmatowione plastiki, przez co nie będzie dobrze wyglądał. Co więcej, elementy plastikowe są często tak ustawione, że są bardzo narażone na zarysowanie. W starszym samochodzie walka o odpowiedni wygląd plastików może być trudna, ale nie stoimy na straconej pozycji.

Czernidła

Najczęściej stosowanymi z plastikami substancjami są tak zwane czernidła do plastików. Są to przedstawiciele chemii samochodowej, którzy zapewniają plastikom odpowiedni kolor i chronią przed dalszym płowieniem. Są w stanie także blokować dostęp brudu do elementów samochodu i spowolnić proces starzenia się elementu. Na rynku znajdziemy całą masę tego typu produktów. Są dostępne i w sklepach internetowych, i w supermarketach, i w specjalistycznych sklepach z chemią samochodową.

Plastikowe elementy auta

Korzystając z czernidła trzeba koniecznie zapoznać się z jego instrukcją obsługi, ale nie jest to zwykle skomplikowane, ponieważ używa się ich łatwo i wszystkie środki mają bardzo podobne zasady stosowania. Element przygotowywany do czernienia trzeba bardzo dokładnie umyć, wysuszyć i odtłuścić. Szmatką lub delikatną gąbką wciera się środek w element po zabezpieczeniu jego okolicy.

Jeśli czernidła nam trochę zostanie po zajęciu się plastikami, a niemal na pewno będzie go jeszcze duży zapas, warto jest wykorzystać środek do odświeżenia elementów gumowych. Niektóre z nich nadają się nawet do regeneracji wizualnej opon. Nawet jeśli preparatu nie starczy, najmniejsze opakowania kosztują około 10 złotych, więc spokojnie można kupić go więcej.

Taki surowy plastik jest coraz rzadziej wykorzystywany w elementach nadwozia pojazdu, ale jeśli mamy takie właśnie pojazd, odpowiednie zadbanie o jego plastiki na pewno znacznie poprawi jego wygląd.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria