Częste mycie auta niszczy lakier – prawda czy fałsz?

Lakierowanie pojedynczego elementu pojazdu to koszt przynajmniej kilkuset złotych. Czy częste mycie samochodu może doprowadzić do uszkodzenia powłoki?

Doskonały lakier

Każdy kierowca zgodzi się z tym, że samochód prezentuje się dużo lepiej, jeśli tylko będzie umyty bardzo dokładnie a lakier będzie połyskiwał w słońcu. To złota zasada, która sprawdzi się niezależnie od tego o jaki chodzi pojazd. By jednak do tego stanu doprowadzić niejednokrotnie trzeba będzie dołożyć sporo trudu. Pielęgnacja auta składa się z wielu czynności, w skład których wchodzić będzie mycie, by nie uszkodzić lakieru. Jakich środków powinno się używać do mycia karoserii, jak często powinno się myć auto? Przede wszystkim czy częste mycie niszczyć będzie powłokę? Zdania są tutaj podzielone a tak naprawdę ostateczna odpowiedź będzie zależna od wielu czynników.

Optymalna częstotliwość mycia auta

Zasadniczo odpowiedź może być różna, ale podstawowa sprawa, którą będzie trzeba sobie powiedzieć to sama kwestia mycia i częstotliwości. Od jednego razu na dwa tygodnie do jednego na cztery tygodnie. Takie zalecenia obecnie się pojawiają. Więcej problemów może się pojawić w momencie, gdy będzie trzeba myć auto w okresie zimowym. Wtedy rzeczywiście może się okazać, że pojawi się problem. Na naszą karoserię działać będzie między innymi sól oraz błoto pośniegowe.

Mycie auta

Czy mycie auta niszczy lakier?

Odpowiedź będzie znacznie bardziej złożona. Przede wszystkim trzeba sobie powiedzieć, że te lakiery jakie obecnie się stosuje są trwałe i solidne. Nie będą tak jak kiedyś ulegać dość łatwo zadrapaniom, częściej mogą one być zniszczone poprzez pojawienie się rdzy a nie przez rysy. Żelazna zasada jest taka, że poziom degradacji lakieru wynikać może ze sposobu mycia. Inaczej bowiem będzie, gdy sami będziemy starać się myć auto a zupełnie inaczej będzie w momencie, gdy będziemy udawać się na myjnie automatyczne, gdzie jak wiadomo działają szczotki automatyczne a one mogą prowadzić do wielu poważnych problemów, ponieważ będą się pojawiać mikrorysy.

Podobnie będzie sytuacja wyglądać w przypadku myjni bezdotykowych. Dlatego, jeśli będziemy chcieli zadbać skutecznie o to w jakim stanie będzie nasze auto i lakier po myciu powinniśmy stawiać na mycie ręczne, które jest najodpowiedniejsze i nie będzie powodować zniszczeń na lakierze. Po wykonanym myciu będzie można także zdecydować się na odpowiednie zabezpieczenie takiego lakieru poprzez nałożenie wosku albo też specjalnej powłoki kwarcowej albo też ceramicznej, która będzie zabezpieczać w należyty sposób taki pojazd.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria