10 wskazówek, jak obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu

Jeśli zdecydujesz się na pełne ubezpieczenie samochodu w USA w 2021 roku, statystyki mówią, że średnio zapłacisz 1 674 USD za roczną składkę, czyli 139,50 USD miesięcznie. To całkiem sporo pieniędzy, zwłaszcza gdy samochody stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie i droższe.

W takich właśnie czasach potrzebna jest umiejętność poważnego cięcia kosztów, a dzięki ubezpieczeniu można dokonać takich cięć. Ubezpieczenie to jeden z tych interesujących obszarów wydatków samochodowych, w których można bardziej aktywnie pracować nad cięciami, a w dzisiejszym blogu przedstawimy 10 świetnych sposobów, aby to osiągnąć.

Zawartość pokaż 1. Uzyskaj zniżki na przejazd wieloma samochodami 2. Konsolidacja ubezpieczeń u jednego dostawcy 3. Śledź swoją jazdę 4. Zaawansowane kursy jazdy 5. Porównuj, porównuj, porównuj 6. Usprawnij przechowywanie samochodu 7. Płać wyższe składki ubezpieczeniowe 8. Popracuj nad swoją punktacją kredytową 9. Zwiększ bezpieczeństwo antykradzieżowe 10. Zmniejsz zakres ubezpieczenia lub wykup tylko OC

1. Uzyskaj zniżki na ubezpieczenie kilku samochodów

Od wielu lat średnia liczba pojazdów przypadających na gospodarstwo domowe waha się między 1,8 a 2, więc można powiedzieć, że wiele amerykańskich rodzin ma w domu więcej niż jeden pojazd. Rodziny posiadające dwa lub więcej samochodów mogą zaoszczędzić nawet do 25 procent w zależności od operatora, z którego usług korzystają.

Według valuepenguin.com, Geico oferuje najlepsze potencjalne stawki, niższe nawet o 25%, ale State Farm, Progressive i Travelers również oferują zniżki.

Jeśli więc masz dwa lub więcej samochodów, skonsoliduj je w ramach jednej polisy ubezpieczeniowej i wygeneruj oszczędności, z których wszyscy będą mogli korzystać.

2. Skonsoliduj ubezpieczenie u jednego dostawcy

Twoje gospodarstwo domowe może nie ma wielu samochodów, ale może mieć wiele polis ubezpieczeniowych od różnych dostawców. Mało kto kupuje wszystkie polisy ubezpieczeniowe w tym samym czasie, a każdy jest zachęcany do rozejrzenia się za polisami (patrz dalej), więc jest całkiem możliwe, że w końcu będzie miał wielu ubezpieczycieli.

Jeśli dokonasz pewnych zmian w swoich różnych polisach ubezpieczeniowych, konsolidując je w jedną umowę z jednym dostawcą, prawie na pewno zaoferuje Ci on lepszą ofertę.

Nigdy nie zapominaj, że ubezpieczenia to gra, w której trzeba się mocno starać; to branża, w której pies zjada psa. Jeśli w rezultacie chcesz, aby ubezpieczalnia oferowała Ci coś więcej niż tylko ubezpieczenie samochodu, z pewnością będzie się to opłacać!

3. Śledź swoją jazdę

Od kilku lat główni ubezpieczyciele samochodowi oferują unikalny pomysł dla tych, którzy chcą korzystać ze znaczących zniżek na ubezpieczenie bez wcześniejszego odkładania lat bezproblemowej jazdy - montują w Twoim samochodzie urządzenie śledzące. W All State nazywają to "Drivewise", w Liberty - "Safeco", i tak dalej.

Zasadniczo zgadzasz się, aby urządzenie śledzące było podłączone do portu OBD-II lub do aplikacji, która śledzi twoją jazdę za pośrednictwem telefonu, niezależnie od tego, czego używa firma, a następnie po prostu jeździsz jak zwykle. Zgadzając się, można uzyskać zniżki, ale jak dane toczy się i można udowodnić swoją stabilną rękę za kierownicą, będą bardziej hojny.

4. Zaawansowane kursy jazdy

Jeśli nie czujesz się komfortowo z trackerami jazdy, to jest alternatywna metoda, aby udowodnić swoje umiejętności jazdy i niezawodności, a to jest do podjęcia zaawansowanych kursów w takich rzeczach jak defensywnej jazdy. Typowe zniżki wahają się od 5 do 20 procent i przysługują na ogół kierowcom poniżej 25 roku życia oraz kierowcom powyżej 60 roku życia - w obu przypadkach, w zależności od okoliczności, ubezpieczenie może być nieproporcjonalnie wysokie.

Najbardziej znane potencjalne zniżki, w wysokości od 5 do 20 procent, są przyznawane przez Geico kierowcom w wieku 50 lat i starszym, którzy uczestniczą w kursach defensywnej jazdy. Jest to świetna metoda przyznawania zniżek nie tylko ze względu na korzyści finansowe, ale także dlatego, że dzięki niej stajesz się lepszym kierowcą i z pewnością będziesz bezpieczniejszy na drodze.

RELATED: Jak uzyskać najniższe stawki ubezpieczenia samochodu

5. Porównuj, porównuj, porównuj

Powyżej wspomnieliśmy, że ludziom mówi się, aby rozejrzeli się po sklepach, a następnie powiedzieliśmy, aby skonsolidowali się z jednym dostawcą. Ta rada jest nadal aktualna, ale nie oznacza to, że nie można rozejrzeć się za jednym ubezpieczycielem. Porównywanie stawek ubezpieczeniowych nigdy nie było łatwiejsze dzięki bezpłatnym platformom internetowym, takim jak thezebra.com i insurify.com, między innymi.

Nie jest to już tak czasochłonne jak kiedyś, ale może być nieco męczące, gdy trzeba wydrukować oferty lub zapoznać się ze szczegółami ofert różnych ubezpieczycieli. Jednak warto. Jest to usługa, na którą będziesz się zapisywać rok w rok, więc warto zainwestować trochę czasu, aby dowiedzieć się, czy usługodawca jest naprawdę wart tego, co podaje, czy nie.

6. Popraw warunki przechowywania samochodu

Jeśli przeprowadzasz się do domu i nadal szukasz mieszkania, postaraj się o miejsce z garażem. Możesz uzyskać niewielkie, ale pomocne zniżki w wysokości do 5% lub więcej, jeśli pokażesz firmie ubezpieczeniowej, że masz bezpieczne miejsce do przechowywania samochodu każdej nocy.

Jeśli Twój kod pocztowy jest dla ubezpieczyciela "kodem problemowym" - co oznacza kody pocztowe o wyższym wskaźniku przestępczości na osobę - to niewiele możesz z tym zrobić, chyba że opuścisz cały obszar, ale możesz zwiększyć swoje szanse, wybierając bezpieczne miejsce w tym kodzie.

7. Płać wyższy udział własny

Udział własny to kwota pieniędzy, którą podajesz ubezpieczycielowi, że jesteś gotów zapłacić w razie wypadku i roszczenia z polisy. Niektórzy ludzie ustalają swój udział własny na jak najniższym poziomie, co oznacza, że w razie wypadku ubezpieczenie pokryje więcej kosztów, ale również oznacza, że składka będzie wyższa.

Osoby, które mają uzasadnione przekonanie, że są bezpiecznymi kierowcami i bardzo rzadko są narażone na wypadki - np. w pobliżu miejsca, w którym jeżdżą, nie ma prawie żadnych ludzi, nie jeżdżą zbyt często itp. mogą zaoferować wyższy udział własny w zamian za niższą składkę. Jeśli ryzyko roszczeń jest niskie, warto podjąć to niewielkie ryzyko.

8. Popracuj nad swoim wynikiem kredytowym

Podobnie jak wiele innych rzeczy w życiu codziennym, ocena kredytowa ma poważny wpływ na ubezpieczenie samochodu. Podstawowa zasada stosowana przez ubezpieczycieli mówi, że jeśli masz niską ocenę kredytową, to jesteś bardziej odpowiedzialny, a zatem Twoja roczna składka będzie wyższa.

Według agencji ratingowej Experian, "wiele firm ubezpieczeniowych używa punktacji kredytowej, aby pomóc im zdecydować, czy przyjąć Cię jako ubezpieczonego, a także jaką składkę zapłacisz, jeśli to zrobią."

Tak się składa, że nie jest to rozwiązanie stosowane we wszystkich stanach. Kalifornia, Hawaje, Massachusetts i Michigan ograniczają lub zakazują wykorzystywania danych kredytowych do ustalania składek ubezpieczeniowych. W większości miejsc można się jednak spodziewać, że będzie to miało jakiś wpływ. Różnica może być ogromna. W przypadku tego samego pojazdu osoba z "bardzo dobrą" oceną kredytową może otrzymać 1 508 USD, podczas gdy osoba z "złą" oceną otrzyma 2 940 USD.

9. Zwiększ swoje zabezpieczenia antykradzieżowe

Jeśli obecnie posiadasz lub planujesz wykupić kompleksowe ubezpieczenie pojazdu, upewnienie się, że posiadasz wysokiej klasy system alarmowy może być doskonałym sposobem na obniżenie składek. Wynika to z faktu, że kompleksowe ubezpieczenie obejmuje włamania, podczas gdy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i inne bardziej ograniczone formy ubezpieczenia nie obejmują tego zakresu. Uzupełnienie istniejących zabezpieczeń o immobilizer mechaniczny, blokady kół i urządzenia śledzące może przynieść oszczędności do 10 procent w zależności od ubezpieczyciela.

Należy jednak zauważyć, że dla niektórych będzie to zniżka o przeciwnym skutku, po pierwsze dlatego, że aby się do niej zakwalifikować, trzeba zdecydować się na droższą kompleksową ochronę ubezpieczeniową, a po drugie dlatego, że być może trzeba będzie również wydać pieniądze na zakup ulepszeń do samochodu, jeśli jeszcze ich nie ma.

10. Zmniejsz zakres ubezpieczenia lub kup tylko OC

Na koniec, aby obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu, można poświęcić trochę czasu na przejrzenie podsumowania swojej polisy i zorientować się, czy posiadany pakiet ubezpieczeń jest nam naprawdę potrzebny. Może się okazać, że posiadasz polisę, za którą płacisz dodatkowo, aby otrzymać pomoc drogową, usługę courtesy car i inne zabezpieczenia, które brzmią dobrze, ale w rzeczywistości nie zapewniają Ci żadnej realnej wartości ani siatki bezpieczeństwa.

Dobrym tego przykładem są polisy samochodowe obejmujące kompleksową ochronę dla pojazdu, który ma już 10 lat i nie jest w pełni sprawny. Po co płacić tak wysokie ubezpieczenie, skoro całkowity koszt polisy stanowi znacznie wyższy procent całkowitej wartości pojazdu. Zastanów się nad ograniczeniem kosztów polisy. Jeszcze lepiej, w przypadku starszych samochodów, pozostać przy ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. W ten sposób można mieć niższy udział własny, a mimo to uzyskać tańsze ubezpieczenie.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria