Ochrona lakieru latem

Jeśli latem lakier ma się dobrze prezentować należy o niego zadbać. Co więc powinniśmy zrobić, by minimalizować skutki działania promieni słonecznych?

Lakier ma cieszyć oko

Każdy kierowca, który będzie dbał o samochód powinien myśleć również o tym, że jego dobry stan to komfort i bezpieczeństwo jazdy. Natomiast, jeśli chodzi o lakier z wyrazistym kolorem i pięknym połyskiem będzie to gwarancja, że nasz samochód będzie zawsze doskonale wyglądał.

Odpowiednie mycie

Może niektórym wyda się to banalne, ale pierwszy krok do ochrony lakieru to mycie samochodu. Powinno się to robić co 2-3 tygodnie, by nie było zbyt dużo brudu na takim pojeździe. Mycie takie nie powinno być szczególnie trudne, ale starajmy się robić to samodzielnie i unikać myjni bezdotykowych, które mogą powodować mikro rysy na powłoce lakierniczej. Zamiast tego ręcznie myjmy auto delikatną szczotką albo też szmatką z mikrofibry, korzystając z dwóch wiader., oczywiście nie myjemy samochodu w słońcu.

Woskowanie lakieru samochodowego

Woskowanie

Kolejna sprawa to oczywiście woskowanie samochodu, które będzie można wykonać, jeśli lakier już w całości zostanie pozbawiony zabrudzeń i rzeczywiście takie dalsze prace będzie można wykorzystywać. Dostępne są obecnie różnorakie propozycje wosków, które dobrze się sprawdzą. Wiele z nich to w pełni naturalne propozycje, które charakteryzują się bardzo dobrą jakością. Dzięki nim auto zostanie zabezpieczone przed pojawieniem się różnorakich zniszczeń.

Jaki wosk wybrać?

Oferta wosków do lakieru jest na rynku bardzo bogata warto sprawdzić więc jakie preparaty są dostępne, jakie można obecnie wybrać, by nie tylko doprowadzić do nabłyszczenia powłoki ale również ochronić ją przed promieniowaniem UV. Jednym z wysoko cenionych produktów będą tutaj woski marki K2, które oferowane są w dobrej cenie, mają świetny utrzymujący się dłuższy czas efekt. Warto także szukać wosków, które są nieco wzbogacone o polimery, które będą wnikać w lakier. Jest to rozwiązanie, które sprawi, że struktura takiego lakieru zostanie skutecznie wzmocniona. Pamiętajmy o jednej ważnej zasadzie a mianowicie o tym, że nie polerujemy auta nim nie wykonamy bardzo dokładnego mycia i nie usuniemy wszystkich zabrudzeń. Piękny i lśniący lakier to pewnie nasze dążenie, warto więc o to się starać, by na długo zachować auto w świetnym wyglądzie.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria