Najlepszy subwoofer dla samochodów

Nic tak nie wyróżnia Twojego samochodowego zestawu stereo w tłumie jak właściwy subwoofer. Odpowiedni subwoofer może dostarczyć bogatego, uderzającego basu, który nie tylko sprawi, że słuchanie będzie przyjemniejsze, ale także prawdopodobnie zwróci kilka głów podczas jazdy. Wyzwaniem jest wybranie odpowiedniego subwoofera. Na rynku dostępnych jest mnóstwo opcji i nie wszystkie z nich są równe. Sprawdź naszą recenzję 5 najlepiej zasilanych subwooferów do samochodów, a także przegląd różnych typów subwooferów, rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie i sposób ich instalacji.

5 z najlepszych subwooferów samochodowych

1. Rockford Fosgate P300

Mocne i niezawodne działanie zaufanej marki.

Na rynku są z pewnością tańsze subwoofery niż P300 firmy Rockford Fosgate, ale jest też wiele droższych modeli, które nie brzmią tak dobrze. P300 jest dostępny zarówno w wersji 10-calowej, jak i 12-calowej, które są zamknięte w solidnej obudowie z wbudowanym 300-watowym wzmacniaczem. To, co najbardziej imponuje w Rockford Fosgate P300, to niezawodność działania. Możesz podnieść wszystko na tym urządzeniu tak wysoko, jak to tylko możliwe i będziesz musiał znaleźć wszelkie zniekształcenia. Pudełko jest w pełni uszczelnione, więc możesz spodziewać się ciasnych, ostrych nut basu. Oznacza to, że dostaniesz dużo basu, a nie każdy cały czas szuka takiego uderzenia. Ale jeśli chcesz zrobić jakieś poważne grzechotanie pnia bez rezygnacji z jakości dźwięku, Rockford Fosgate P300 jest trudny do pobicia.

Zalety:

 • Niezawodne osiągi
 • Mocny, 300-watowy wzmacniacz
 • Niewielkie lub żadne zniekształcenia, nawet na maksymalnym poziomie

Wady:

 • Duże pudełko w porównaniu z innymi modelami
 • Cena to więcej niż podobne modele
 • Całkowicie uszczelnione pudełko utrudnia dostęp

2. Pionier TS-WX1210A

Niewiarygodna wartość i wydajność za cenę.

Jeśli chcesz dodać trochę poważnego basu do swojego samochodowego zestawu stereo bez naruszania banku, Pioneer TS-WX1210A jest fantastycznym wyborem. Ten model wyposażony jest w 12-calowy subwoofer i 350-watowy wzmacniacz wbudowany w szczelną obudowę. Subwoofer ten jest na ogół w znacznie niższej cenie niż wiele podobnych modeli, ale nie rezygnuje zbytnio z osiągów. Jeśli chodzi o czysty bas, to szczelna obudowa sprawia, że sprawdza się on równie dobrze, jak modele o wyższej cenie. Stracimy trochę wyrazistości, jeśli podkręcimy zwrotnicę i wzmocnimy pokrętła, ale trochę podkręcymy i łatwo znajdziemy "słodkie miejsce" tego głośnika. W pełni zamknięte pudełko dla Pioneer TS-WX1210A zajmuje dużo miejsca, więc prawdopodobnie nie będziesz miał zbyt wiele szczęścia instalując go z tyłu lub pod siedzeniem, ale jeśli masz bagażnik, ten subwoofer pakuje dużo wartości w dużym opakowaniu.

Zalety:

 • Przystępna cena
 • Wzmacniacz dużej mocy
 • Solidna wydajność

Wady:

 • Duża obudowa
 • Zazwyczaj może być zainstalowany tylko w bagażniku
 • Pewne zyski i straty w wydajności krzyżowej na wyższych poziomach

3. Infinity BassLink SM

Doskonały wybór dla tych, którzy szukają kompaktowego subwoofera do umieszczenia pod siedzeniem.

Nie każdy ma ogromny bagażnik lub przestrzeń ładunkową do spakowania w nieporęczne pudełko z subwooferem. Nie oznacza to jednak, że ci z nas, którzy jeżdżą mniejszymi pojazdami, muszą zrezygnować z bogatych, pełnych wrażeń basów z naszych systemów stereo. Infinity BassLink SM (płytkie mocowanie) to doskonały przykład produktu, który nadaje się do bardziej kompaktowych pojazdów. Subwoofer posiada 8-calowy subwoofer zainstalowany w wąskim opakowaniu, który z łatwością zmieści się pod fotelami w większości pojazdów osobowych. Choć nie ma on takiej mocy, jaką można uzyskać z modeli zamkniętych z wbudowanymi wzmacniaczami, to jednak fakt, że siedzisz tuż nad subwooferem, sprawi, że nadal będziesz czuć dużo basu. Będziesz musiał nieco poprawić ustawienia, aby znaleźć słodkie miejsce przy dużej głośności bez zniekształceń i nie oczekuj, że uda Ci się to osiągnąć przy pomocy pilota zdalnego sterowania. Mimo to, choć nie jest on tak mocny jak większe, zamknięte pudełka, to jest to doskonała opcja pod siedzeniem.

Zalety:

 • Kompaktowa konstrukcja pod siedzeniem
 • Solidny dźwięk po dostosowaniu poziomów dźwięku
 • Doskonała wydajność dla rozmiaru

Wady:

 • Żaden pilot nie sprawia bólu przy dostosowywaniu kontroli.
 • Nie pakuje dziurkacza większych, przeniesionych subwooferów
 • Cena może być dla niektórych nieco bogata

4. JBL GT-BassPro12

Poważny BOOM! dla tych, którzy są o ciosie.

Dla niektórych poziom uderzenia, jaki zapewnia subwoofer, oznacza więcej niż ogólną jakość dźwięku. JBL GT-BassPro12 jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na BOOM-ie! Proste spojrzenie na ten subwoofer mówi, że oznacza to biznes i dotrzymuje obietnicy. Podczas gdy wiele z bogatszych dźwiękowo subwooferów znajduje się w całkowicie zamkniętych pudełkach, JBL GT-BassPro12 jest wyposażony w ported box, który pozwala na ucieczkę większej ilości powietrza (a tym samym na większy wysięgnik). Co ciekawe, subwoofer ten posiada jedynie 150-watowy wzmacniacz, w porównaniu z 300-watowymi modelami wyposażonymi w inne, w pełni zamknięte obudowy. Dzięki przenośnej skrzyni jest jednak w stanie wyprodukować jeszcze jakiś poważny bom. W zależności od miejsca zakupu cena może być nieco wygórowana, zwłaszcza dla tych słuchaczy, którzy podczas słuchania swoich utworów chcą uzyskać więcej niż tylko szalenie głęboki bas.

Zalety:

 • Głęboki bas bijący w klatkę piersiową
 • Konstrukcja sprawia, że wygląda to tak samo wredne jak brzmi.
 • Nie wymaga tak dużej mocy jak modele w obudowie.

Wady:

 • Jeden z droższych modeli
 • Nie jest to dobry wybór dla tych, którzy szukają czegoś innego niż dużo BOOM!
 • Nieporęczne, więc będziesz potrzebował dużo miejsca w bagażniku.

5. Kenwood KSC-SW11

Łatwy, niepozorny sposób na poprawę dźwięku Twojego samochodu.

Smutna prawda o posiadaniu w samochodzie świetnego subwoofera jest taka, że stanowi on większy cel dla złodziei. Prowadzi to do kolejnej wielkiej korzyści z zastosowania subwoofera pod siedzeniem w samochodzie. Dla niedoszłych przestępców są one o wiele trudniejsze do zauważenia. Jednak nawet najlepsze modele pod siedzeniami zazwyczaj nieco wystają, więc bystrzy przestępcy mogą je łatwo wykryć. Kenwood KSC-SW11 rozwiązuje ten problem, pakując dodatkowy potencjał basów w jedno z najmniejszych opakowań na rynku. KSC-SW11 jest jednym z jedynych modeli pod siedzeniem, który staje się całkowicie niewidoczny po zamontowaniu pod siedzeniem. Ten mniejszy rozmiar jest jednak kompromisem. Podczas gdy większość podobnych subwooferów ma wbudowany wzmacniacz o mocy co najmniej 150 W, Kenwood KSC-SW11 ma tylko 75 W mocy. Oznacza to, że osiągi są nieco poniżej średniej w porównaniu z podobnymi modelami. Jeśli jednak największym zmartwieniem jest przestrzeń, to może to być Twój najlepszy zakład.

Zalety:

 • Mała obudowa czyni go niewykrywalnym dla złodziei
 • Łatwy do zainstalowania
 • Pilot zdalnego sterowania do łatwych ustawień

Wady:

 • Wydajność nie jest tak dobra jak podobne modele

Przewodnik Kupowania Subwooferów Samochodowych Najlepiej Zasilanych Napędem

4 rodzaje samochodów Subs, Który z nich jest dla ciebie odpowiedni?

Po zapoznaniu się z powyższymi rekomendacjami, można chyba zauważyć, że jeśli chodzi o subwoofery, na rynku jest wiele różnych opcji. Wybór odpowiedniej opcji może zależeć od wielu różnych czynników, w tym od ceny, osobistych upodobań i ilości miejsca w bagażniku, przestrzeni ładunkowej lub pod siedzeniami. Przyjrzyjmy się czterem głównym typom subwooferów oraz typowi klienta, który skorzysta najbardziej z każdego z nich.

Subwoofery komponentowe

Komponenty są zazwyczaj przeznaczone dla typu słuchacza o określonych gustach, który woli budować swój własny, niestandardowy system. Przyjrzyj się komponentom, takim jak elementy konstrukcyjne. Pierwszy "blok", od którego zaczniesz, to pojedynczy głośnik. Jeśli chodzi o subwoofery, ich rozmiary wahają się zazwyczaj od 8 do 15 cali średnicy. Ostatecznie głośniki te będą musiały być montowane w pudle z subwooferem - drugim bloku konstrukcyjnym. W końcu trzeba będzie zasilić subwoofer, w którym znajduje się trzeci moduł - zewnętrzny wzmacniacz. Kombinacje tych trzech elementów konstrukcyjnych są niemal nieograniczone. Twój pierwszy moduł (wybór głośnika komponentowego) jest najważniejszym krokiem i aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru właściwego komponentu, obejrzyj poniższy film.

Załączone Subs

Łodzie podwodne zamknięte to świetna opcja dla kogoś, kto może nie mieć technicznej wiedzy, aby zbudować własny system z wielu komponentów. Te "gotowe" subwoofery są dostarczane nie tylko z głośnikami, ale również z obudową typu box. Wiele z tych modeli, podobnie jak nasze rekomendowane produkty, posiada wzmacniacze wbudowane w obudowę. Na rynku jest wiele modeli, które nie są wyposażone we wzmacniacze. Jeśli wybierzesz jeden z nich, będziesz musiał zakupić wzmacniacz zewnętrzny, aby zasilić swój subwoofer. Jeśli chodzi o samą obudowę, okaże się, że występują one w dwóch różnych wersjach: w pełni uszczelnionej (jak Rockford Fosgate P300 powyżej) lub przeportowanej (jak JBL GT-BassPro12). Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat różnic pomiędzy pudełkami zamkniętymi i przeniesionymi, sprawdź tego faceta:

Powered Subs

Z technicznego punktu widzenia kilka modeli, które polecamy powyżej, to "subwoofery zasilane", ponieważ mają wbudowany wzmacniacz, ale te modele nadają się znacznie bardziej do kategorii "obudowane". Tradycyjnie, subwoofer "powered" zazwyczaj odnosił się do znacznie bardziej kompaktowego głośnika z wbudowanym wzmacniaczem. Model pod siedzeniem jest doskonałym przykładem zasilanego subwoofera. Ponieważ zarówno głośnik, jak i wzmacniacz są zawarte w jednym pakiecie, zasilane subwoofery stanowią naprawdę świetne rozwiązanie dla słuchaczy, którzy nie mają dużo dodatkowej przestrzeni w swoich pojazdach. Jednak ze względu na mniejsze przetworniki i wzmacniacze te typy subwooferów zwykle nie są w stanie wyprodukować takiego dużego basu, jaki można uzyskać w zamkniętym pudełku. Wygrana polega na tym, że te typy wzmacniaczy są zazwyczaj najłatwiejsze do zainstalowania.

Specyficzny dla pojazdu Sub Sub

Wiele osób instaluje w swoich pojazdach gigantyczne, grzechotliwe subwoofery, ponieważ chcą być zauważone. Chcą mieć możliwość otwarcia bagażnika lub luku w SUV-ie i przyciągnięcia tłumu. Są jednak inni, którzy woleliby, aby ich subwoofery wtopiły się w wnętrze ich pojazdu. Jeśli jesteś jednym z tych słuchaczy, subwoofery dla danego pojazdu mogą być świetną opcją. Subwoofery te zostały zaprojektowane tak, aby płynnie wtapiały się w przestrzeń, którą dysponuje Twój pojazd. Dzięki temu nie będziesz musiał zajmować dużo cennej przestrzeni i na pewno nie przyciągniesz tłumu podczas załadunku artykułów spożywczych do bagażnika. Wygrana polega na tym, że nie osiągniesz tak intensywnego poziomu, jak w przypadku większych, zamkniętych pudełek. Jeśli chodzi o wybór subwoofera dla danego pojazdu, doskonałym miejscem na początek jest strona internetowa producenta pojazdu lub nawet wycieczka do lokalnego dealera.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze subwoofera napędzanego

Po zakończeniu swoich badań i podjęciu decyzji, który typ subwoofera jest dla Ciebie odpowiedni, będziesz chciał przyjrzeć się różnym specyfikacjom związanym z poszczególnymi produktami. Jeśli chodzi o te specyfikacje, trzy najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę to moc, czułość i zakres częstotliwości subwoofera. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

Moc

Moc jest ważną cechą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie subwoofera. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli szukasz jakiegoś poważnego BOOM-u! Jeśli chcesz poważnego basu, będziesz potrzebował poważnej mocy. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że kiedy zastanawiasz się nad mocami znamionowymi, wartości Root Mean Square (RMS) są ważniejsze niż wartości szczytowe mocy. To dlatego, że RMS będzie mierzyć ciągłą moc wyjściową, co jest znacznie dokładniejszym odwzorowaniem możliwości Twojego subwoofera. Równie ważne jest dopasowanie mocy wyjściowej subwoofera do mocy wyjściowej wzmacniacza (jeśli komponenty są kupowane oddzielnie).

Czułość .

Czułość jest tak samo ważna jak moc przy wyborze subwoofera, a te dwa są ze sobą bezpośrednio powiązane. Mówiąc dokładniej, są one pośrednio proporcjonalne do siebie. Jeśli subwoofer ma wysoką czułość, nie będzie potrzebował tyle mocy, aby uzyskać wysoką moc. Z drugiej strony, subwoofery o niskiej czułości będą wymagały znacznie większej mocy, aby osiągnąć te same poziomy dźwięku.

Zakres częstotliwości

Zakres częstotliwości jest szczególnie ważny dla subwooferów, ponieważ to właśnie zestaw liczb wskazuje, jak nisko dany subwoofer jest w stanie wytworzyć dźwięk. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że tylko dlatego, że zakres częstotliwości subwoofera wskazuje na jakiś potencjał drżenia jelit, nie oznacza to, że będziesz w stanie osiągnąć te liczby bez odrobiny pracy. Inne czynniki mają wpływ na potencjał częstotliwości subwoofera - najważniejsze jest to, że konstrukcja pudełka, w którym głośnik jest zamontowany.

Jak zainstalować subwoofer z napędem elektrycznym

Jeśli rozejrzałeś się i wybrałeś typ subwoofera, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom , wystarczy, że zainstalujesz swój nowy subwoofer w swoim pojeździe. Choć z pewnością możesz zatrudnić profesjonalnych instalatorów, nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać, gdybyś wszystko sam zamontował. Oto 7 prostych kroków do zrobienia.

1. Wybierz właściwą lokalizację dla swojego okrętu podwodnego.

Ważne jest, aby zamontować subwoofer we właściwym miejscu wewnątrz pojazdu. Wzmacniacze wytwarzają dużo ciepła, więc będziesz chciał wybrać miejsce, w którym twoje komponenty będą miały dużą wentylację i miejsce do oddychania.

2. Zbierzcie wszystko, co jest potrzebne do instalacji.

Wiele subwooferów nie jest wyposażonych we wszystkie niezbędne przewody, złącza i bezpieczniki potrzebne do pełnej instalacji w pojeździe. Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, zanim zaczniesz pracę.

3. Bądź bezpieczny.

Podczas instalacji subwoofera z napędem elektrycznym masz do czynienia z układem elektrycznym pojazdu i w związku z tym istnieje realne zagrożenie porażenia prądem elektrycznym. Najlepiej jest odłączyć ujemny przewód akumulatora pojazdu przed rozpoczęciem instalacji.

4. Uruchom swój kabel zasilający.

Podłącz kabel zasilający wzmacniacza do akumulatora pojazdu. Następnie należy przeprowadzić przewód przez firewall. W tym celu może być konieczne wywiercenie otworu w zaporze ogniowej, ale często można znaleźć istniejący otwór i przepust, który został użyty fabrycznie do innego elementu. Trzymaj przewód zasilający ukryty pod wykładziną i plastikowymi formami lub panelami, gdy będziesz go podłączał z powrotem do wzmacniacza.

4. Podłącz swój subwoofer do swojego sprzętu stereo.

Należy wyjąć słuchawkę stereo z deski rozdzielczej, a następnie podłączyć subwoofer do tylnej części urządzenia. W tym celu należy poprowadzić przewód zdalnego włączania i przewód sygnałowy RCA z subwoofera. Sprawdź instrukcję obsługi dostarczoną wraz z subwooferem lub zestawem przewodów, aby upewnić się, że odpowiednie przewody są podłączone do odpowiednich wtyków w odtwarzaczu stereo. Kiedy korzystasz z tych przewodów, bardzo ważne jest, aby je poprowadzić po przeciwnej stronie pojazdu jako przewód zasilający łodzi podwodnej. Jeśli tego nie zrobisz, możesz skończyć z wieloma nieprzyjemnymi zakłóceniami, kiedy próbujesz odtwarzać swoją muzykę.

5. Uziemić swój wzmacniacz.

Będziesz musiał uziemić wzmacniacz do nagiego podwozia pojazdu. Można to łatwo zrobić poprzez znalezienie istniejącej śruby, która jest podłączona do podwozia samochodu, usunięcie farby wokół śruby, aby dostać się do gołego metalu i przymocowanie przewodu uziemiającego wzmacniacza za pomocą złącza pierścieniowego nad śrubą.

6. Włącz zasilanie i ciesz się!

Obróć przełączniki subwoofera do najniższych ustawień i podłącz ponownie ujemny przewód akumulatora. Następnie włącz samochód i upewnij się, że subwoofer ma zasilanie. Stamtąd możesz odtworzyć kilka melodii i dostosować ustawienia subwoofera.

Przemyślenie końcowe

Więc, gdybyśmy musieli wybrać tylko jeden subwoofer do naszego następnego pojazdu, który by to był?

Spośród wszystkich modeli, które przejrzeliśmy powyżej, Rockford Fosgate P300 byłby naszym wyborem.

Jest kilka powodów. Ale jednym z największych jest to, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć produkować poważny bas, wszystko w jednym pakiecie. Wiele innych modeli wymaga więcej poprawek, aby uzyskać optymalny dźwięk lub zakupu dodatkowego sprzętu, takiego jak zewnętrzne wzmacniacze.

Jak wspomnieliśmy, moc, czułość i zakresy częstotliwości są kluczowe przy wyborze subwoofera, a P300 dostarcza go na każdy front. Wbudowany jest 300-watowy wzmacniacz, więc nie ma dodatkowego zadania kupowania niezliczonej ilości marek i modeli zewnętrznych wzmacniaczy.

A co do zysków? Możesz dopasować ustawienia P300 do swoich potrzeb, a będziesz miał problem z tym, żeby to coś zniekształcić. Jest niezawodny i potężny, nie musisz też ciężko pracować, aby go zdobyć. Dla nas, to czyni go najlepszym wyborem.

Jednakże, Twoje specyficzne potrzeby mogą być inne, a każdy z powyższych modeli wykonałby świetną robotę ulepszając praktycznie każdy dostępny na rynku system stereo.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria