Jak pozbyć się mrówek z samochodu?

Mrówki inwazji w samochodzie może być frustrujące męka zwłaszcza jeśli zdecydują się czołgać się w górę ciała i spróbować ugryźć cię. Może być gorzej, jeśli jest to armia mrówek, które mogą potencjalnie spowodować uszkodzenie systemu okablowania. Te paskudne małe bękarty, prawda? Cóż, jeśli nie znasz kogoś, kto zna kogoś, kto może dostać cię anteater, aby rozwiązać problem, jak należy pozbyć się mrówek w samochodzie?

Mrówki nie mogą wpełznąć do twojego samochodu podczas jazdy; chociaż wszechświat Marvela ant-man może to zrobić. Jednakże, jeśli parkujesz w pobliżu mrowiska lub kolonii mrówek, które najczęściej znajdują się w pobliżu drzew lub krzewów, istnieje prawdopodobieństwo, że jest to źródło twojego problemu z mrówkami. Ja jest nawet ewentualny że twój garaż lub domowa piwnica infested z mrówkami żadny dziwny one utrzymują ponowne pojawienie się tajemniczo.

Innymi słowy, to byłoby łatwiejsze do prowadzenia wojny na mrówki, jeśli można wyśledzić ich bazy operacyjnej i uniknąć go. W przeciwnym razie, byłbyś po prostu robi zero pracy, jeśli można się ich pozbyć, tylko dla nich wrócić dwa dni później. Kolejna rzecz; zwiń swoje okna, gdy parkujesz.

bmw

Wiesz, że mały kawałek frytki lub okruchy chleba, który jakoś znalazł drogę pod siedzeniem samochodu? Yup! Prawdopodobnie zapomniałeś o tym! Mrówki robotnice mogą wykryć, że nieświeże jedzenie i zadzwonić po wsparcie prosto do ich kolonii. Zanim się zorientujesz, masz armię mrówek, które urządziły sobie bufet pod Twoim siedzeniem. Dlatego powinieneś unikać jedzenia w samochodzie.

Niemniej jednak, jeśli nie możesz pomóc w jedzeniu, staraj się zawinąć jedzenie w folię lub umieścić je w naczyniu i unikaj pozostawiania okruchów lub małych kawałków jedzenia w samochodzie. Oczywiście, nie rozlewaj niczego, jak soda lub napoje słodzone; mrówki uwielbiają tę lepką cukrową dobroć.

Jeśli jest już za późno i mrówki już się wprowadziły, następnym najlepszym sposobem postępowania będzie dokładne wyczyszczenie samochodu. Oznacza to, że musisz pozbyć się wszelkich śmieci, takich jak serwetki, opakowania po jedzeniu, butelki z wodą, saszetki, pudełka po pączkach, plastikowe kubki, okruchy jedzenia i papierki. Nawet worek na śmieci w samochodzie powinien być opróżniony i wyczyszczony lub wymieniony.

Następnie, należy użyć ręcznego odkurzacza, aby pomóc Ci usunąć brud i okruchy w ukrytych miejscach, takich jak otwory wentylacyjne, maty podłogowe, deska rozdzielcza, tapicerka, pod siedzeniami i pęknięć. Poza usuwaniem brudu, odkurzacz zasysa również mrówki w otchłań. Nie zapomnij wyjąć dywaników podłogowych, aby wyczyścić je osobno.

Podczas procesu czyszczenia, byłoby przydatne do szamponu wnętrza samochodu do czyszczenia i wyeliminowania zapachu, który przyciąga mrówki. Po tym, można zakończyć go z samochodowych chusteczek do czyszczenia okien, drzwi, uchwyty na kubki, pasy bezpieczeństwa i schowek; plus to daje samochód ładny, świeży zapach.

Ponieważ opony mają bezpośredni kontakt z podłożem, mrówki wykorzystają je jako punkt wejścia. Co więc zrobić? To proste, wystarczy potraktować opony pestycydem, który może zabić i odstraszyć mrówki. Należy jednak zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu produktów toksycznych dla ludzi i zwierząt domowych. W przypadku, gdy zdecydujesz się użyć takich produktów, upewnij się, że nie ma dzieci lub zwierząt domowych, które mogłyby bawić się w pobliżu. Co więcej, można zdecydować się na leczenie opon w nocy, kiedy nie prowadzisz samochodu, ale zaparkowałeś go w pobliżu obszarów zaatakowanych przez mrówki.

Istnieje wiele pułapek na mrówki i przynęt na mrówki, które można wykorzystać na swoją korzyść. Ale najpierw lepiej rozważyć naturalne środki zaradcze, które nie są toksyczne. Na przykład, można naprawić dwustronne taśmy na płycie podłogowej, aby uwięzić mrówki, które wkraczają do pojazdu. Podobnie, można posypać sól, pieprz i mięta wokół samochodu. Jeśli nie miałeś pojęcia, mrówki mają silną niechęć do tych trzech naturalnych składników.

Inną nietoksyczną opcją byłoby ułożenie ziemi okrzemkowej wokół drzwi samochodu, aby działać jako tarcza buforowa. Aby osiągnąć optymalny efekt, powinieneś pozwolić brudowi pozostać wokół drzwi samochodu przez co najmniej 24 godziny przed wytarciem go wilgotną szmatką lub odkurzaczem sklepowym. Należy pamiętać, że należy unikać używania domowego odkurzacza, ponieważ ziemia okrzemkowa może uszkodzić silnik i filtr. Także, ziemia okrzemkowa jest szkodliwa dla ludzi, gdy jest spożywana, więc trzymaj ją z dala od dzieci.

Poza tym, można kupić produkty mrówki przynęty z lokalnego sprzętu lub sklepu internetowego. Najlepsze mrówcze bomby i pułapki powinny być bezwonne i wystarczająco małe, aby zmieścić się w bagażniku, schowku na rękawiczki, pod siedzeniami i przedziałach drzwiowych.

Wreszcie, jeśli chcesz zostawić kamień na kamieniu, możesz ustawić mrówki booby traps w garażu. Aby to zrobić, można użyć tych samych przynęt mrówek zabezpieczonych w samochodzie, ale zamiast tego, strategicznie umieścić je wewnątrz garażu. Teraz to jest to, co nazywamy podwójną tarczą ochronną!

Tak, rozumiemy to! Czasami, można wykonać wszystkie zalecane procedury, aby pozbyć się mrówek w samochodzie, ale nadal znaleźć te irytujące małe owady kilka dni później. Jeśli tak się stanie, to może pomóc rozpocząć dochodzenie, aby znaleźć przyczynę problemu. Czy gdzieś w samochodzie znajduje się dziura, w której ukrywają się mrówki? Może jest tam sucha rozlana soda uwięziona w otworze wentylacyjnym. A może w pobliżu garażu znajduje się kolonia mrówek? Cokolwiek to jest, powiedzieliśmy ci sekrety i to do ciebie, aby naładować na pole bitwy z młotkiem......metaforycznie mówiąc.

Ale dolna linia jest taka: Najskuteczniejszą metodą utrzymania mrówek z dala jest zapewnienie, że wnętrze Twojego samochodu jest zawsze czyste i wolne od cząstek jedzenia. Zapobieganie jest lepsze niż leczenie. Jeśli jednak do tego dojdzie, wiesz co robić.

You May Also Like:

James Dolan jest ekspertem motoryzacyjnym i niezależnym pisarzem. Coś nowego w branży motoryzacyjnej? James Dolan opowie Ci o tym. Kiedy nie pracuje, można go znaleźć grającego w hokeja, podróżującego lub spędzającego czas ze swoim owczarkiem niemieckim.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria