Preparaty, które poprawią bezpieczeństwo i estetykę samochodu

Rynek daje nam wiele różnych preparatów, które pozwalają na dbanie o poszczególne elementy samochodu. Pielęgnacja auta nie będzie wymagać dużego wysiłku, a może dać świetne efekty. Poza tym będzie poprawiać się bezpieczeństwo a także komfort jazdy.

Nadwozie – części lakierowane

Jeśli będziemy myć nadwozie samochodu najlepiej będzie wykorzystać dobry szampon, który temu sprzyja. Gdy nie chcemy woskować auta można kupować specjalny szampon do mycia, który ma dodatek wosku, nie tylko będzie gwarantował nabłyszczenie, ale również odpowiadać może za zakonserwowanie nadwozia. Najbardziej popularne będą szampony z dodatkiem wosków konserwujących. Nieco droższe są takie szampony, w składzie których znajduje się teflon mikrokrystaliczny.

Czym czyścić felgi?

Tak samo jak czystość butów jest ważna, tak właśnie bardzo ważne będzie to czy koła w samochodzie są odpowiednio czyste. Nawet popularne auto na kołach, które będą wyjątkowo wyglądać sprawi, że to auto będzie miało świetny wygląd. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że koła są czyste i zadbane. Jak wiadomo to taki element, który szczególnie jest narażony na wszelkie zanieczyszczenia. Poza błotem, kurzem, nalotem i plamami bardzo źle wygląda także pył z kloców hamulcowych jaki będzie przyklejony do kół.

Czyszczenie felg

Zabrudzeń z felg można pozbyć się przez zastosowanie specjalnej pianki w sprayu. Są łatwe w użyciu i doczyszczą nawet najbardziej skomplikowane szprychowe felgi. Takim preparatem wystarczy spryskać felgę i oponę i po tym jak stworzy się tam odpowiednia piana trzeba będzie ją spłukać mocnym strumieniem wody. Do czyszczenia felg stosuje się również płyny najlepiej zasadowe o naturalnym pH.

Jak przywrócić blask oponom?

Również nasze opony mogą wyglądać świetnie. Przede wszystkim mamy wiele środków, które umożliwiają nam również ochronę opon i doprowadzenie ich do doskonałego wyglądu. Do zniszczonych opon stosuje się tak zwane czernidła oraz dressingi, które charakteryzują się świetną skutecznością i bardzo dobrze się sprawdzają.

Plastikowe części nadwozia

Zderzaki z przodu z tyłu auta, plastikowe listwy ochronne i błotniki będą często w opłakanym stanie szczególnie po zimie. Sporo będzie tam rys oraz różnorakich uszkodzeń. Poza tym porowata powierzchnia będzie charakteryzować się tym, że brud będzie tam wnikał. Można więc zastosować takie preparaty, które pozwolą wyrównać te rysy i inne uszkodzenia. Plastikowe części wykonane są z różnego tworzywa i te wypełnienia będzie trzeba dobrać odpowiednio właśnie do charakteru tych elementów jakie występują w naszym aucie.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria