Najlepsze środki do czyszczenia tapicerki

Ubrania, które nosimy na co dzień powinno się prać co kilka dni. Materiały tapicerskie we współczesnych samochodach wytrzymują kilka lat bez prania. W końcu jednak poddają się brudowi i będzie trzeba je wyczyścić.

W zdecydowanej większości samochodów tapicerka jest przygotowywana z tworzyw sztucznych. Nie robi się jej z bawełny czy włókien naturalnych. Nawet ekskluzywna alcantara jest tkaniną z plastiku. Mieszkanka poliuretanu oraz poliestru, produkowana z włókien, które są 20 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Najdroższe są oczywiście obicia skórzane, jednak czy rzeczywiście warto w nie inwestować to już sprawa indywidualna? Czyszczenie ich także wymagać będzie odpowiednich środków.

W czym prać zwykłą tapicerkę?

To oczywiście zależy od stopnia zabrudzenia. Do powierzchownego odświeżania niezbyt brudnych foteli nadawać się będzie gama pianek do czyszczenia tapicerki. Jaką wybrać? Między innymi produkty firmy Sonax a pośród nich Xtreme to świetna propozycja, na którą można się zdecydować, ponieważ będzie uniwersalna i pasuje do tapicerki zwykłej ale również skórzane.

Pranie tapicerki

Dobrym rozwiązaniem są specjalne pianki, które będą spryskiwały tapicerkę i zmiękczać mogą brud. Działanie będzie można wzmocnić, jeśli będziemy przecierać tapicerkę miękką szczotką albo szmatką. Tak rozmiękczony brud następnie w całości odkurzamy i dzięki temu tapicerka jest rzeczywiście dobrze oczyszczona a co najważniejsze ten sposób nie wymaga jej moczenia.

W związku z tym nie ma procesu suszenia, który jak wiadomo jest szczególnie zajmujący. Pianka jednak nie nadaje się do bardzo brudnych tkanin z odbarwieniami, po prostu nie da sobie z nimi rady.

Czym wyczyścić mocno brudna tapicerkę?

Jeśli tapicerka jest bardzo mocno zabrudzona zostaje nam mycie na mokro i na pewno będzie to już proces zdecydowanie bardziej zajmujący, ale nie jakoś szczególnie trudny. Takie mycie nie powinno być trudne, ale trzeba poświęcić mu więcej czasu i jednocześnie pojawi się także kwestia związana z koniecznością dokonywania suszenia tapicerki. Do takiego prania na mokro trzeba znaleźć dobrze przygotowany szampon i wiaderko z wodą. Zanim będziemy używać konkretnego środka trzeba sprawdzić, czy jest on do naszej tapicerki właściwy i nie wyrządzi szkód na naszym materiale.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria