Błędy przy pielęgnacji aut

Pielęgnacja samochodów to przyjemna czynność poprawiająca wygląd naszych samochodów. Jest to też czynność stosunkowo prosta, nie wymagająca wielkich umiejętności technicznych czy wiedzy specjalistycznej, ale niestety w czasie mycia samochodu można popełnić wiele brzemiennych w skutki błędów, przez co samochód pielęgnowany jest niewłaściwie. Postaramy się tutaj przywołać najczęściej występujące wpadki w kwestii dbania o czystość samochodów.

Często problemem jest chęć zaoszczędzenia na środkach pielęgnacyjnych. Wiele osób decyduje się na odnawianie tapicerki samochodowej środkami do ochrony skóry, z których korzystają w domu. Niestety, niszczą one skórę tapicerki samochodowej oraz powodują jej odbarwienia.

Chemia gospodarcza i środki czystości

Inne przypadki związane są zazwyczaj z dobrymi chęciami i sposobami, które są niczym słynne drogi na skróty wujka-kierowcy. Najlepszy przykład to stosowanie taniego płynu do mycia naczyń zamiast szamponów samochodowych. Skuteczność mycia jest faktycznie taka sama, ale płyn do mycia naczyń powoduje matowienie lakieru samochodowego. Innym sprytnym sposobem jest stosowanie płynów do mycia kominków na felgi samochodowe. Ich skuteczność jest znakomita, ale nie zauważa się już, że razem z brudem i przebarwieniami znikać będzie ochronna warstwa lakieru na felgach.

Gąbka

Znacznie poważniejszym w praktyce błędem jest wykorzystywanie gąbek do mycia samochodu, a właściwie ich nieprawidłowe wykorzystywanie. Gąbki nie powinny bowiem uszkodzić lakieru, ale tylko jeśli są idealnie czyste. Jeśli co kilka ruchów płuczemy gąbkę czystej wodzie i ponownie nanosimy na nią wodę z szamponem, będzie w porządku.

Akcesoria do mycia auta

Jeśli jednak na naszą gąbkę dostaną się jakiekolwiek zanieczyszczenia, każdy ruch gąbki będzie powodował powstawanie kolejnej rysy. Od tego problemu tak naprawdę nie ma ucieczki, ale na przykład ściereczki z mikrofibry są tutaj znacznie mniej narażone na powstanie problemów, ponieważ ich struktura ukrywa cząsteczki piasku.

Myjnia

Dobrym rozwiązaniem może być stosowanie mycia bezdotykowego, czyli myjek ciśnieniowych, ale tutaj też trzeba zachować ostrożność. Dysza myjki zawsze powinna być w odpowiedniej odległości od samochodu, a strumienia wody nie należy kierować na delikatne elementy pojazdu, na przykład czujniki ABS.

Karoseria

Oczywistym jest, że wszystkie zabrudzenia takie jak odchody ptaków powinno się usuwać jak najszybciej, ale stosowanie środków pielęgnacyjnych powinno mieć miejsce tylko w chłodne dni, ponieważ jeśli taki wosk będzie szybko wysychał na rozgrzanej karoserii, efektem tego będą nieestetyczne plamy na lakierze.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria