Czy można wziąć w leasing samochód używany? (Tak, oto jak to zrobić)

Leasing samochodowy stał się popularną opcją wśród osób, które chcą jeździć nowymi samochodami bez konieczności wpłacania dużej zaliczki, ale z możliwością rozłożenia kosztów na dłuższy okres czasu. Sceptycy leasingu samochodowego zwracają uwagę na fakt, że wydaje się tyle pieniędzy, a tak naprawdę nigdy nie jest się właścicielem samochodu ani nie zyskuje się na nim żadnego znaczącego kapitału własnego. Nie są w błędzie i prawdą jest, że leasing samochodowy nie jest dla wszystkich. Jednak dla znacznej części społeczeństwa leasing samochodowy jest doskonałym wyborem.

Spis treści show Czy można wziąć w leasing samochód używany? Jak wziąć samochód używany w leasing? 1. Wybierz kanał 2. Sprawdź wartość rezydualną i negocjuj 3. Zrób inspekcję (lub raport) 4. Wykup gwarancję i ubezpieczenie 5. Zapoznaj się z całą umową przed jej podpisaniem Plusy i minusy leasingu używanego samochodu Zalety leasingu używanego samochodu: Wady leasingu używanego samochodu: Wnioski: Leasing samochodów używanych - dla wielu opłacalny

Czy można wziąć w leasing samochód używany?

Tak, można wziąć w leasing samochody używane, a nie tylko fabrycznie nowe. Trzeba jednak znaleźć dealera, który zajmuje się leasingiem samochodów używanych.

Wiele osób myśli o leasingu samochodów jako o czymś, co się robi wyłącznie z samochodami fabrycznie nowymi. W rzeczywistości istnieje również duża dostępność samochodów używanych, które dealerzy są skłonni leasingować chętnym kierowcom. W dzisiejszym blogu przyjrzymy się rynkowi leasingu samochodów używanych i temu, jak on działa, a także poznamy niektóre zalety i wady leasingu samochodów używanych.

Jak wziąć w leasing samochód używany?

W tej części omówimy poszczególne kroki niezbędne do uzyskania najlepszej oferty leasingu samochodu używanego. Są one często poszukiwane przez ludzi, ale ich znalezienie jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku zakupu nowego samochodu.

1. Wybierz kanał

Istnieją dwa główne źródła, za pośrednictwem których można znaleźć świetną ofertę leasingu używanego samochodu. Pierwszym i prawdopodobnie najbezpieczniejszym kanałem jest skorzystanie z usług dealera. Dealerzy dysponują zapasami używanych samochodów, z których część została właśnie zwrócona z pierwszego 3-letniego okresu leasingu. Dealer ma możliwość sprzedania ich lub ponownego wzięcia w leasing. Tam, gdzie samochody można sprzedać, z pewnością to zrobią, ale czasami leasing jest bardziej atrakcyjną opcją, która pomaga kontrolować zapasy.

Drugim kanałem jest platforma transferu leasingu. Istnieją pewne platformy internetowe, takie jak swapalease.com i leasetrader.com, które specjalizują się w łączeniu osób, które chcą wyjść ze swojego obecnego leasingu, z osobami, które szukają dobrej oferty leasingowej. Umowa polega na tym, że przejmujesz czyjś leasing i kontynuujesz go przez dowolnie długi okres, jaki pozostał do końca umowy.

2. Sprawdź wartość rezydualną i negocjuj

Niezależnie od tego, czy bierzesz w leasing nowy, czy używany samochód, kalkulacja miesięcznej raty zaczyna się od tego, ile samochód jest obecnie wart. Z tego powodu leasing samochodu używanego, zwłaszcza od dealera, jest świetną opcją, ponieważ powinieneś być w stanie uzyskać znacznie lepszą ofertę, gdy samochód stracił nawet połowę swojej wartości. Samochody tracą 20 procent swojej wartości początkowej w ciągu pierwszego roku, a duża część tej utraty następuje w momencie opuszczenia salonu.

Po ustaleniu średniej wartości samochodu w zależności od jego marki, modelu i rocznika, będziesz miał dobry punkt wyjścia do pracy, co pomoże Ci w ustaleniu, czy firma leasingowa nie robi Cię w konia.

3. Zrób przegląd (lub raport)

Każdy używany samochód, który bierzesz w leasing, zwłaszcza od dealera, powinien być zaopatrzony w raport z przeglądu, który potwierdza, że samochód jest zdatny do ruchu drogowego i wolny od poważnych usterek technicznych. Przeprowadzenie kontroli samochodu jest powszechną praktyką przy zakupie samochodu używanego. Dlaczego miałoby być inaczej w przypadku leasingu? Każdy szanujący się dealer powinien z przyjemnością dostarczyć Ci taki raport jako dowód jakości samochodu.

4. Wykup gwarancję i ubezpieczenie

Mimo, że samochód jest tylko przedmiotem leasingu, nadal będziesz odpowiedzialny za wszelkie naprawy i konserwację, które są wymagane w czasie posiadania pojazdu. Leasing nowego samochodu oznacza, że nie musisz się tym tak bardzo martwić, ponieważ samochód jest nadal objęty gwarancją producenta. Ponadto w nowym samochodzie jest znacznie mniej rzeczy, które się psują lub wymagają regularnych napraw.

Dlatego też, biorąc w leasing samochód używany, pamiętaj, aby uzyskać cenę za gwarancję na samochód. Potrzebne będzie także jego ubezpieczenie. Nie każda firma leasingowa oferuje usługi typu "wszystko w jednym", co oznacza, że ubezpieczenie samochodu, gwarancje itp. będą zależały od Ciebie.

5. Zapoznaj się z całą umową przed jej podpisaniem

Zanim weźmiesz w leasing samochód używany, koniecznie zapoznaj się z umową leasingową i zrozum wszystkie jej warunki. Jest to szczególnie ważne w przypadku przejmowania cudzego samochodu, którego warunki zostały wynegocjowane jakiś czas wcześniej przez osoby, które nie były Twoim dobrym znajomym. Należy sprawdzić wszystkie wymagania, informacje o płatnościach, a zwłaszcza to, na jakich warunkach można odstąpić od umowy najmu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Nie chodzi o to, że masz zamiar wypowiedzieć umowę najmu, ale okoliczności mogą się dość szybko zmienić i nadejdzie dzień, w którym będziesz chciał się z niej wycofać lub przenieść ją na kogoś innego. W takim przypadku lepiej będzie, jeśli zapoznasz się ze wszystkimi warunkami.

Plusy i minusy leasingu samochodu używanego

Prawdą jest, że zalety i wady leasingu używanego samochodu są w większości takie same jak w przypadku leasingu nowego samochodu, ale z pewnymi dodatkowymi korzyściami. Zacznijmy od zalet leasingu używanego samochodu:

Zalety leasingu używanego samochodu:

  • Możesz wybrać model z wyższej półki. Tak jak leasing samochodu zazwyczaj otwiera drzwi do wyższej klasy modelu samochodu, którym jesteś zainteresowany, tak leasing samochodu używanego otwiera jeszcze większy wybór pojazdów. W rzeczywistości to właśnie dzięki temu, że samochody z wyższej półki, takie jak Lexus czy Audi, lepiej utrzymują swoją wartość, stanowią atrakcyjną opcję leasingu dla dealerów. Dzięki leasingowi mogą oni nadal zarabiać na samochodach, ale jest to również znacznie korzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie.
  • Zróżnicowany czas trwania leasingu oznacza, że można uzyskać bardzo krótki okres leasingu, jeśli się chce. Typowy leasing samochodu trwa trzy lata, ale jeśli przejmujesz czyjś leasing, masz możliwość wyboru oferty, w której czas pozostały do końca leasingu nie jest zbyt długi. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz samochodu na krótki czas, ale nie chcesz brać w leasing nowego pojazdu ani płacić najwyższej stawki leasingowej tylko za krótki okres czasu.
  • Nie trzeba się martwić o odsprzedaż. Ta zasada ma zastosowanie niezależnie od tego, czy bierzesz w leasing samochód nowy czy używany, ale jest to prawdopodobnie bardziej wyraźna korzyść w przypadku leasingu samochodu używanego. Sprzedaż używanego samochodu może być bardziej kłopotliwa niż nowszego, ponieważ nowszy samochód zawsze wygląda bardziej atrakcyjnie dla nabywcy. W przypadku leasingu nie trzeba się nad tym zastanawiać. Kiedy nadejdzie czas, możesz zapłacić wartość rezydualną i stać się właścicielem samochodu lub wymienić go bezpośrednio na inny. Tak czy inaczej, przy leasingu nie ma mowy o reklamowaniu, sprzedawaniu, przekazywaniu tytułów własności i tym podobnych.

Wady leasingu samochodu używanego:

  1. Ubezpieczenie i gwarancja mogą być droższe. Bardzo często ludzie wolą kupować ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w wielu modelach używanych, ponieważ uważają, że kompleksowe ubezpieczenie jest zbyt kosztowne dla starszego samochodu. Zależy to od wieku samochodu. Biorąc samochód w leasing, można być zmuszonym do wykupienia droższego ubezpieczenia. Ponadto, gwarancja na samochód używany z pewnością będzie droższa. Im starszy jest samochód, tym większe ryzyko awarii, a tym samym większe ryzyko utraty pieniędzy przez producenta.
  2. Z leasingiem wiążą się dodatkowe opłaty. Samo wzięcie w leasing używanego samochodu może kosztować nawet 895 USD. Jest bardziej prawdopodobne, że będziesz musiał zmierzyć się z tym problemem, jeśli przejmiesz czyjś leasing. Firma leasingowa/finansowa może naliczyć tzw. opłatę za przejęcie. Podobną opłatę często stosują także dealerzy.
  3. Używany samochód to większe ryzyko serwisowe. Chociaż nowe samochody w leasingu mogą być drogie w dłuższej perspektywie, można ograniczyć część strat finansowych, nie musząc oddawać nowego samochodu do warsztatu samochodowego na przeglądy w takim samym stopniu, jak w przypadku starszego samochodu. Po przekroczeniu przez samochód granicy wieku 2 lub 3 lat koszty konserwacji zaczynają rosnąć. Można mieć gwarancję na samochód, ale nie obejmuje ona podstawowych czynności konserwacyjnych.

Wnioski: Leasing samochodów używanych - dla wielu osób opłacalny

Podobnie jak w przypadku leasingu nowego samochodu, leasing samochodów używanych nie jest rozwiązaniem dla każdego kierowcy lub rodziny. Dla tych, którym zależy na elastycznych warunkach i niższych miesięcznych ratach, leasing jest dobrym wyborem. Co więcej, możliwość znalezienia leasingu na zaledwie kilka miesięcy ze względu na tymczasowe zamieszkanie w jednym miejscu lub dokładne przetestowanie pojazdu przed późniejszym zakupem nowego sprawia, że jest to jeszcze lepsza opcja.

Odwiedź lokalnych dealerów, aby dowiedzieć się więcej o ofertach leasingu samochodów używanych.

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria