8 Najlepszych podwójnych głowic DIN na rok 2020

Znalezienie najlepszej podwójnej głowicy DIN może być wyzwaniem na obecnym rynku motoryzacyjnym. Publikacje branżowe są często pełne żargonu branżowego, co utrudnia określenie, która jednostka na rynku wtórnym jest odpowiednia dla Ciebie i Twojego pojazdu. Aby ułatwić to wyszukiwanie, przejrzałem 8 najlepiej działających jednostek dwugłowicowych DIN dostępnych obecnie na rynku. Po przeczytaniu każdej szczegółowej recenzji należy koniecznie zapoznać się z naszym Przewodnikiem Kupowania Jednostek DIN.

Część 1: Najlepsze jednostki podwójnej głowicy DIN

1. Pionier AVH-W4400NEX

Ekonomiczny wybór dla tych, którzy szukają zarówno bezprzewodowego Apple CarPlay jak i funkcji Android Auto

Pioneer AVH-W4400NEX odróżnia się od pakietu z wiodącym w branży portfolio funkcji bezprzewodowych. Niezależnie od tego, czy używasz Apple CarPlay, Android Auto, czy Miracast, będziesz w stanie bezproblemowo połączyć się bezprzewodowo z tą jednostką główną. Dla każdego systemu dostępne są również opcje przewodowe, aby zwiększyć niezawodność. Jeśli chcesz odtwarzać swoją muzykę lub rozrywkę ze starszego nośnika, Pioneer AVH-W4400NEX ma również dla Ciebie. Dzięki wbudowanemu napędowi CD/DVD, radioodtwarzacz ten może odtwarzać prawie każdy rodzaj mediów dostępnych obecnie na rynku. Ten model ma jednak poważną wadę. W przeciwieństwie do wielu nowoczesnych radioodtwarzaczy, ten model nie posiada systemu nawigacji GPS. Choć oznacza to znaczny spadek funkcjonalności "wszystko w jednym", to wykluczenie to odbiera temu modelowi kilkaset dolarów w stosunku do jego standardowej ceny. Zalety:

 • Bezprzewodowa funkcja Apple CarPlay
 • Bezprzewodowy Android Funkcjonalność automatyczna
 • Odtwarzacz CD/DVD
 • Intuicyjny fizyczny interfejs przycisków
 • Rozsądny znacznik cenowy dla portfela funkcji

Wady:

 • Brak pojemnościowego ekranu dotykowego
 • Brak systemu nawigacji GPS

2. Sony XAV-AX100

Świetny wybór z niezbędną funkcjonalnością dla świadomych budżetów kupujących

Ta przyjazna dla budżetu oferta dla Sony nie przesadza z dodatkowymi funkcjami i jest tym lepsza. Sony XAV-AX100 zawiera zarówno funkcję Apple CarPlay jak i Android Auto, o ile nie masz nic przeciwko połączeniu przewodowemu. Podczas gdy 6,4-calowy wyświetlacz tego modelu jest mniejszy od większości konkurentów, pozostaje wyraźny, czuły i czytelny z perspektywy kierowcy. Ponadto, Sony XAV-AX100 zapewnia znajomy interfejs głośności i wyboru, z poręcznym pokrętłem głośności, które pozwala na dodatkową wszechstronność i wybór, jeśli chodzi o sterowanie muzyką. Jak zauważono, ten model jest dostępny w przystępnej cenie za inną cenę. W modelu Sony XAV-AX100 brakuje odtwarzacza CD/DVD i radia satelitarnego, co oznacza, że traci on dużą część swojej funkcjonalności, jeśli Twój telefon jest niedostępny. Co więcej, nie będziesz w stanie sterować tym urządzeniem głównym za pomocą zintegrowanych elementów sterujących na kierownicy, ponieważ ten model nie posiada adaptera iDatalink. Zalety:

 • Przyjazny dla budżetu przy jednoczesnym zachowaniu podstawowej funkcjonalności
 • Wyraźny 6,4-calowy wyświetlacz dotykowy
 • Wygodne i znajome pokrętło głośności
 • Czyste, szczegółowe wzmocnienie dźwięku za pomocą 10-pasmowego korektora dźwięku

Wady:

 • Brak odtwarzacza CD/DVD
 • Brak zdolności radia satelitarnego
 • Brak możliwości połączenia ze zintegrowanym sterowaniem na kierownicy

3. Pionier AVH4200NEX

Wysokiej klasy opcja przeznaczona dla audiofilów w podróży

Domagasz się wysokiej jakości muzyki, taki właśnie jesteś! Muzyka jest centrum Twojego świata i nigdy nie rozważałbyś podwójnej jednostki głównej DIN, gdybyś nie zapewnił najwyższej klasy wejścia i wyjścia audio. Pioneer AVH4200NEX wznosi się na tak wysokie wymagania i przekracza nawet te wysokie oczekiwania. Ten model charakteryzuje się niezrównaną kompatybilnością z typami plików audio, w tym FLAC, AAC, MP3, WAV i WMA. Jakby tego było mało, 7-calowy, krystalicznie czysty ekran tego modelu jest również kompatybilny z formatami wideo MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, AVI i WMV. Jeśli chodzi o nowoczesną transmisję strumieniową i radio satelitarne, Pioneer AVH4200NEX nadal nie może się równać z innymi. Spotify, Pandora i SiriusXM składają się na jego możliwości transmisji strumieniowej, z niezawodnymi połączeniami Bluetooth dla wielu innych opcji z Twojego iPhone'a lub urządzenia z systemem Android. Ten model jest jednak znany z pewnych problemów z firmware'em, zwłaszcza gdy jest używany od razu po wyjęciu z pudełka. Ponadto, niektórzy obecni właściciele zgłaszają problemy z łącznością z Android Auto w przypadku korzystania z telefonów z modelem USB-C. W sumie jednak, Pioneer AVH4200NEX jest naprawdę jednym z najlepszych podwójnych jednostek głównych DIN do odtwarzania dźwięku. Zalety:

 • Zoptymalizowany dla formatów FLAC, AAC, MP3, WAV i WMA.
 • Kompatybilny z formatami wideo MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, AVI i WMV.
 • Kompatybilny z większością nowoczesnych usług transmisji strumieniowej audio, w tym Spotify, Pandora i SiriusXM
 • Funkcja iDatalink umożliwiająca zintegrowane sterowanie kierownicą
 • Połączenie przewodowe z Apple CarPlay i Android Auto

Wady:

 • Kilka problemów z oprogramowaniem sprzętowym, które wymagają natychmiastowej aktualizacji
 • Problemy z łącznością z telefonami USB-C (Android)

4. Alpine ILX-107

Doskonały model podstawowy z płynnym interfejsem i niską krzywą uczenia się

Szczycąc się stworzeniem jednego z najłatwiejszych w obsłudze podwójnych głowic DIN, model ILX-107 firmy Alpine jest z pewnością świetnym wyborem dla osób, które po raz pierwszy używają tego urządzenia. Model ten jest w stanie zrobić prawie wszystko, o co prosi przeciętny użytkownik, od map i muzyki po wysyłanie wiadomości i nie tylko. Korzystając z opatentowanego systemu wykrywania, Alpine ILX-107 może automatycznie wykryć Twój telefon po uruchomieniu pojazdu, pozwalając na jego sparowanie bez żadnych dodatkowych kłopotów. Dzięki prostej rozbudowie systemu, model ten może sterować nawet ośmioma osobnymi akcesoriami w i na pojeździe (w tym listwą oświetleniową). Po stronie muzycznej, Alpine ILX-107 wyjątkowo dobrze współpracuje z Apple CarPlay. Kiedy Twoje potrzeby słuchowe zabiorą Cię dalej, ten model nadal będzie Cię wspierał dzięki Optymalizacji Spotify, Pandory, SiriusXM, iHeartRadio i podcastom. Dla większego bezpieczeństwa, Siri iPhone'a można przesyłać strumieniowo przez tę podwójną jednostkę główną DIN w celu przełączania muzyki lub komponowania wiadomości tekstowych bez zdejmowania rąk z kierownicy. Ze względu na swoją dużą funkcjonalność, model ten posiada kilka obcasów. Na przykład niektóre absolutnie kluczowe funkcje - takie jak iDatalink i dostęp do kamer wstecznych - działają tylko po zakupie opcjonalnej aktualizacji. Zalety:

 • Automatyczne wykrywanie iPhone'a podczas uruchamiania
 • Bezprzewodowa łączność z Apple CarPlay
 • Zoptymalizowany dla Spotify, Pandora, SiriusXM, iHeartRadio i podcastów
 • Łatwe wyświetlanie informacji o GPS i kierunkach jazdy za pomocą Apple Maps

Wady:

 • Funkcja iDatalink sprzedawana oddzielnie
 • Funkcja sterowania kamerą widoku z tyłu sprzedawana oddzielnie

5. Jensen VX7020

Solidny wybór dla mapowania GPS i wyznaczania kierunków

Podstawowe funkcje Jensen VX7020 koncentrują się wokół możliwości mapowania GPS i kierunkowego, które wykonuje z precyzją. Chociaż inne modele zapewniają mapowanie jako drugorzędny priorytet w porównaniu z odtwarzaniem muzyki, to ten model zapewnia mapowanie na najwyższym poziomie, co jest widoczne w jego przyjaznym dla użytkownika interfejsie. Jensen VX7020 posiada również funkcję głośnomówiącą Bluetooth poprzez sparowany smartfon, co pozwala na trzymanie rąk na kierownicy podczas komunikacji. Po zakończeniu rozmowy, połączenie będzie płynnie powracać do preferowanej muzyki, która również jest odtwarzana przez Bluetooth. Ten model zawiera również pewne dostosowania dźwięku. Niezależnie od tego, czy prowadzisz samochód z kompaktową kabiną, czy też z przedłużoną kabiną, graficzny korektor dźwięku Jensen VX7020 pozwoli Ci zoptymalizować odtwarzanie dźwięku tak, aby dopasować go do Twojej przestrzeni samochodowej. Chociaż ten model obsługuje radio SiriusXM, możesz korzystać z tej funkcji tylko poprzez oddzielnie sprzedawany tuner. Ponadto, poprzedni właściciele zauważają, że oprogramowanie tego modelu jest podatne na awarie z powodu nierozwiązanych usterek i błędów. Zalety:

 • Top-tier mapping i system GPS
 • Połączenie głośnomówiące Bluetooth
 • Odtwarzanie dźwięku z iPhone'a przez Bluetooth
 • Przystępna cena za portfel funkcji

Wady:

 • Tuner SiriusXM sprzedawany oddzielnie
 • Kilka nierozwiązanych błędów, które doprowadziły do awarii oprogramowania

6. JVC KW V830BT

Niezawodna aktualizacja w stosunku do standardowych odtwarzaczy CD/radio stereo

Podczas gdy niektóre modele zapewniają dużą kompatybilność formatowania, JVC KW V830BT ciężko pracuje, aby zapewnić dostosowanie i wszechstronność odtwarzania dźwięku w celu dopasowania do precyzyjnych gustów muzycznych. U podstawy JVC KW V830BT zapewnia 96kHZ/24-bitowe wyjście audio, co stanowi 3-krotną poprawę w stosunku do wyjścia audio większości standardowych systemów stereo. Część tej poprawy jest obsługiwana przez autorskie oprogramowanie JVC K2 do poprawy jakości muzyki. Możesz nawet odegrać pewną rolę w tym dostosowaniu, używając 13-pasmowego korektora EQ. Aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia słuchowe, JVC KW V830BT zawiera również system wyrównywania czasowego, który pomaga ustawić wszystkie głośniki w samochodzie w linii, zapewniając słuchanie bez opóźnień. Możesz nawet wybrać rozmiar swojego samochodu, a ten model automatycznie dostosuje się, aby wypełnić każdy centymetr przestrzeni wyraźnym dźwiękiem. Chociaż model ten wyróżnia się pod względem odtwarzania dźwięku, cierpi, gdy przychodzi do zrobienia znacznie więcej. JVC KW V830BT nie jest wyposażony w mapowanie GPS ani integrację z aplikacjami dla smartfonów, co czyni go skutecznym kucykiem typu one-trick. Zalety:

 • 96kHZ/24-bitowe wyjście audio, 3-krotna poprawa w stosunku do standardowych systemów stereo
 • korektor 13-zakresowy
 • Wyrównanie czasowe umożliwiające odtwarzanie dźwięku bez opóźnień
 • Korektor Volume-link EQ do automatycznej regulacji głośności
 • Zoptymalizowany dla Pandory i Spotify

Wady:

 • Tuner SiriusXM sprzedawany oddzielnie
 • Brak funkcji mapowania GPS
 • Brak funkcji integracji aplikacji

7. Pionier AVH501EX

Przystępna cenowo opcja, która jest gotowa na nowoczesny pojazd

Podczas gdy wiele modeli z najwyższej półki nadal pomija kluczowe funkcje związane z integracją z samochodami, Pioneer AVH501EX nie rezygnuje z nich i nadal udaje mu się zachować przystępną cenę. Na przykład, z sparowanym iPhone'em, Pioneer AVH501EX jest w stanie korzystać z funkcji "Hands Free" Siri. Za pomocą prostego naciśnięcia przycisku, Siri stale nasłuchuje i wypełnia każde Twoje życzenie, podczas gdy Twoje ręce pozostają bezpiecznie na kierownicy. Podczas instalacji tego modelu, przygotowanie go do funkcji kamery rezerwowej jest szybkie i proste. Wystarczy podłączyć odpowiednie wtyczki do dwóch portów skierowanych do tyłu i ....poof! Będziesz mógł korzystać z wbudowanej kamery cofania swojego pojazdu. Wiele innych modeli poświęca tę funkcję, by zmieścić się w innych narzędziach leasingodawcy, ale Pioneer AVH501EX zawsze dobrze się bawi z tym, co ma do zaoferowania Twój samochód. Instalacja tego modelu może być trudna i wymagająca. Z tego powodu nie mogę w pełni polecić go do pierwszych aktualizacji. Mimo to, naturalna integracja tego modelu sprawia, że jest on prawdziwym atutem za kierownicą. Zalety:

 • Funkcja "Hands Free" Siri
 • Prosta integracja z wbudowaną kamerą zapasową
 • Odtwarzacz CD/DVD
 • Kompatybilny z telefonem iPhone i iPodem

Wady:

 • Trudne do zainstalowania
 • Tuner SiriusXM sprzedawany oddzielnie

8. Alpine Halo9 ILX-F309

Drogi model, który ucieleśnia przyszłość interfejsów samochodowych

Być może spojrzenie w przyszłość interfejsów samochodowych, Alpine Halo9 iLX-F309 jest zarówno atrakcyjny, jak i wyjątkowo wydajny, zapewniając Ci każdą funkcjonalność, o jaką mógłbyś poprosić. Pod wieloma względami, ekran główny i mocowanie Alpine Halo9 iLX-F309 służą jako jego punkt centralny. Zamontowany na regulowanym uchwycie, ekran tego modelu unosi się nad deską rozdzielczą w zasięgu ręki. Zwężający się tył pozwala również na bezproblemowe dopasowanie tego modelu do każdej deski rozdzielczej samochodu bez zagłuszania otworów wentylacyjnych i pokręteł. Oprogramowanie tego modelu, zoptymalizowane dla Apple CarPlay i Android Auto, może obsługiwać wiele pożądanych aplikacji. Waze, Spotify, Amazon Music i więcej wszystko działa bez przerwy na tym modelu zintegrowane oprogramowanie. Centrum dowodzenia Alpine Halo9 iLX-F309 zdecydowanie sprawia, że jest ono warte swojej wysokiej ceny. Z tego modułu można sterować szeroką gamą akcesoriów, w tym lampami, wyciągarkami, skrzynkami z zamkami i wieloma innymi. W rzeczywistości model ten może nawet integrować się z fabrycznie zainstalowanymi przełącznikami odtwarzaczy iPod, co czyni go łatwym do zintegrowania z istniejącym zestawem profesjonalistów :

 • Pozycja wisząca nad deską rozdzielczą
 • Współpracuje z wieloma wiodącymi aplikacjami, takimi jak Waze, Spotify i Amazon Music.
 • Centrum dowodzenia dla łatwej kontroli akcesoriów
 • symetria przełącznika sPod dla łatwej integracji

Wady:

 • Jeden z najdroższych modeli na rynku

O serwisie

Źródło Informacji ze świata motoryzacji

Kompleksowa kosmetyka samochodowa oparta na doświadczeniu

Zadbaj o swój samochód

 

Kontakt

kontakt@autokomiskrakow.pl

Galeria